logo

reklam

TİREBOLU İLETİŞİME ANİMASYON STÜDYOSU KURULUYOR

Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi, Artırılmış Gerçeklik Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Crytek firmasının ortak girişimiyle Radyo, Televizyon ve Animasyon Merkezi İle VR-TRİO Stüdyosu kuruluyor. Bu amaçla Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. 

Proje koordinatör ve danışmanlarından konu ile ilgili hazırlanan sunular eşliğinde brifing alan Coşkun 40’a yakın benzeri bulunan stüdyonun Üniversitemize kurulması ile genç geliştirici ve girişimcilerin bilişim alanında önemli çalışmalar yapabilmelerinin önünü açacağını söyledi. 

Koordinatörlüğünü; İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu, Artırılmış Gerçeklik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr.Mustafa Serkan Abdüsselam ve Crytek Türkiye CEO’su Haşim Akkaya’nın, danışmanlığını da Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır’ın üstlendiği proje ile üniversitemizde, dünyada hızla yaygınlaşan sanal gerçeklik (virtual reality VR) ile artırılmış gerçeklik (augmented reality AR) uygulamalarının geliştirilebileceği stüdyoların kurulması hedefleniyor. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?