logo

reklam
07 Aralık 2017

TİRDEF TİREBOLU KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ DÜZENLEDİ

7. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde Tirebolu Dernekler Federasyonu ( TİRDEF ) tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri, İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun da katılan arasında yer aldı.

Etkinlikte, Tirebolu’nun yetiştirdiği değerlerden ebediyete intikal eden Tirebolu Eski Belediye Başkanı Domaçoğlu Hasan Ağa ve “insanlar yaşarken anılmalı” bölümünde Araştırmacı- yazar Ayhan Yüksel anıldı.

 TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç, faaliyetlerden söz etiği konuşmasında, “Amacımız Tirebolu Kültür ve Sanatını İstanbul’da tanıtmak, hemşerilerimizi böyle anlamlı günde bir araya getirmek” dedi. Domaç, konuşmasında Tirebolu’nun değerlerini gelecek kuşaklara aktarma görevini de yaptıklarını belirterek şunları söyledi; “ TİRDEF ‘in sloganını ‘Tirebolu için çalışıyoruz’ olarak belirledik. Bu bağlamda Çöp, liman, gölet gibi ilçemizi ilgilendiren hayati konularda Tirebolu’nun yararına olacak girişimler yapıyoruz. Projelerle ilçemizin gelişimine katkıda bulunma gayreti içindeyiz. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz Tirebolulu Akademisyenler toplantısı ile Tirebolu için düşünen akademisyenlerin de görüşlerini aldık, onları değerlendireceğiz.”

7. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri etkinliğinde Tirebolu ve Giresun’un yemek kültürünü gösteren yemek ikramı (hamsili pilav, su böreği ve burma tatlısı vs.) yapılırken, fuayede Yaşar Dikmen’in hazırladığı “Fotoğraflarla Tirebolu” eserleri sergilendi.  Ayrıca Tirebolulu Yazar Ali Karadeniz imza günü gerçekleştirdi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?