GiresunManşet ÜstüSağlık

TIP’IMIZ İLK DİPLOMASINI VERDİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitiren 9 öğrenci, Giresun Üniversitesi diplomasıyla pratisyen doktor olarak mezun oldular.
Öğrenciler, Giresun Üniversitesi'nin 2007 yılında Tıp Fakültesi'nin açılmasına rağmen vekil rektörlerin anlamsız yere yaptığı protokollerle  Sivas Cumhuriyet Üniversitesine kaydoldular. Bu protokoller nedeniyle GRÜ'nün öğrencileri 2008-2009 eğitim-öğretim döneminden itibaren burada eğitimlerini sürdürüyorlardı. Ancak GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın göreve başlamasının hemen ardından gerekli akademik idari kadro tamamlanmış, Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi faaliyete başlamış ve yeni kaydolan öğrenciler ilimizde eğitim öğretim görmeye başlamışlardı. 
111_05

ATTAR: "İNŞALLAH GİRESUN'DA OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZE DE DİPLOMA VERECEĞİZ" 

Mezun olan öğrencilerin diplomalarını veren Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar; "Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nden mezun olan öğrencilerimiz, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinin ilk mezunlarıdır. Diplomaları Giresun Üniversitesi diplomasıdır. Diplomalarını imzalarken son derece duygulandım ve gururlandım. İnşallah Giresun'da eğitimlerini sürdüren öğrencilerimizi de mezun edeceğiz. O zaman mutluluğumuz ve gururumuz çok daha fazla olacaktır" diyerek duygularını dile getirdi. 

 


 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir