logo

reklam
16 Ocak 2018

TIĞLI: “ÖZEL İDARE MALLAR KERİM AKSU’YA KALACAK DİYE SATIYOR”

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Giresun Özel İdaresi’ne dönük eleştirilerini sürdürdü. İdarenin emanet olarak tutması gereken paraları kullanarak, 140 milyon açık verdiğini ifade eden Tığlı, yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşleri dile getirdi: “270 milyon harcama bütçesi diğer illerle karşılaştırıldığında 440.000 nüfus 16 ilçe 550 köy için vasatın altında olduğu görülmektedir. Giresun belediye bütçesinin 170 milyon, Giresun Üniversitesi bütçesi 150 milyon olduğu yerde 270 milyon bütçe gideri hiç de övünülecek bir rakam değildir.

Biz AKP’nin bu milletin yıllardır biriktirdiklerini nasıl müsrifçe tükettiğini, beğenmedikleri önceki Cumhuriyet Hükümetlerinin onlara emanet ettiği malların nasıl bir mirasyedi gibi, batan geminin malı gibi, yangından mal kaçırır gibi satmaya çalıştıklarını, kaynakları nasıl hoyratça har vurup harman savurduklarını, başta Teyyaredüzünde ki Hizmet binası, Aksudaki Okul binası, Valilik yanındaki şimdilerde yıkılan Genel sekreterlik binası gibi pek çok örneği göstererek ortaya koyduk.

“Tulumba  yerinde duruyor” diyenlerin hafızalarını yoklamaları veya gazete arşivlerini taramalarını istiyoruz. Biz tulumbayı sormadık “tulumbanın suyunun bittiğini” söyledik. Siz tulumba peşine düştünüz. Zaten tulumbanın suyunun bittiğini Ak Parti  Genel Başkanı açıkladı.

Giresun’da susuz bıraktığınız köylere hangi  koşullarda Giresun belediyesinin 24 saat vatandaşlarımız susuz kalmasın diye tankerlerle Orhaniye, Burhaniye, Boztekke, Darıköy, Barça, Aydınlar, Çaykara , Sarvan ve diğer köylere nasıl su gönderildiğini biraz araştırın öğrenirsiniz. Ayrıca hizmet yaptık diye su borusu döşeyip suları olmayan köyleri, Suları akan içirdiğiniz sağlıksız suların takibini yapın.

Dolgu alanlarında özellikle Giresun’da Belediyeye verilmeyen yerleri DOKAP’dan gelen parayla botanik parkı diye ilan ettiniz yaptığınız imalat BETONİK RANT PARKI oldu.

Son olarak, Giresun’un “bütün şehir” olacağı açıkladıktan sonra bir durum daha netleşmiş oldu. O da  kendilerine emanet edilen gayrimenkuleri Giresun Belediyesine bırakmak niyetinde değiller. Fakat İl özel idaresinden Giresun belediyesine, yani sn. Kerim Aksu’ya kalacak en büyük mirasın 200 milyona yaklaştığı söylenen bir borç yüklü olacağı kesindir”.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?