logo

reklam
22 Haziran 2017

TIĞLI AKP VE CANİKLİ’YE ‘FETÖ’YE KEFALET’ ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

CANİKLİ'YE FETÖ DERSİ

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılanlara yönelik suçlamalarına sert tepki gösterdi.

Tığlı, Canikli'ye "FETÖ'yle bu yollarda CHP yürümedi"diye cevap vererek "Fetullah Gülen'e her istediğini verenler, kefil olanlar yürüyüşümüzü engelleyemez" ifadesini kullandı

TIĞLI AKP VE CANİKLİ'Yİ TANIMLADI: "FETÖ'YE HER İSTEDİĞİNİ VERENLER, FETÖ'YE KEFİL OLANLAR. TOZ KONDURMYANLAR"… 

 “FETÖ’yü bu kadar palazlandırıp, ülkemizin tepesine bomba yağdıracak hale getiren AKP; şimdi tutup CHP’yi eleştirmeye cüret edebiliyorlar. Pes doğrusu” diyen Tığlı,  “hiç kimse bu kutlu yürüyüşümüze engel olamaz. Hele de Fettullah Gülen’e her istediğini verenler, kefil olanlar, bir zamanlar toz kondurmayanlar hiç olamaz” dedi.

Canikli’nin Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün FETÖ’ye hizmet ettiğine dönük iddiasını, yazılı bir açıklamayla değerlendiren Tığlı, “adalet yürüyüşümüzle ilgili açıklamalarını esefle okuduk. Sayın Canikli’nin bu açıklamaları kendilerini avutmak ve gerçekleri çarpıtmaktan öte bir şey ifade etmiyor. CHP olarak biz bu güne kadar tüm terör örgütlerinin karşısında durduğumuz, darbe ve darbecilere karşı olduğumuz gibi, AKP’yi de FETÖ konusunda defalarca uyarmıştık”ifadesini kullandı.

Necati Tığlı Canikli’ye “CHP beraber yürümedi FETÖ ile bu yollarda, CHP ne istedilerse vermedi FETÖ’ye,  CHP ‘dön artık bitsin bu hasret’ diye çağrı yapmadı FETÖ’ye, CHP yerleştirmedi ülkemizin her kurumuna FETÖ’cüleri” diye seslendi  

CHP İl Başkanı Necati Tığlı şunları söyledi:”Biz adalet için yürüyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Biz bu ülkede adalet, eşitlik, hukuk, kardeşlik istiyoruz. Emek için, hak için yürüyoruz. Biz FETÖ’nün siyasi ayağının da ortaya çıkarılması için yürüyoruz. Gerçekler ortaya çıksın, adalet yerini bulsun istiyoruz”.

——————————————————————————————————————————–

 İŞTE CHP İL BAŞKANI NEJATİ TIĞLI'NIN BASIN AÇIKLAMASI…

                                                                           BASIN AÇIKLAMASI

               Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlattığımız “Adalet Yürüyüşü”nün altıncı günündeyiz. Ve aynı kararlılıkla, umutla, adalet talebimizle yürüyoruz ve herkes için adalet istiyoruz.

               Başbakan Yardımcısı Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’nin adalet yürüyüşümüzle ilgili açıklamalarını esefle okuduk. Sayın Canikli’nin bu açıklamaları kendilerini avutmak ve gerçekleri çarpıtmaktan öte bir şey ifade etmiyor.

               Neymiş efendim “Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü FETÖ’ye destekmiş” CHP olarak biz bu güne kadar tüm terör örgütlerinin karşısında durduğumuz, darbe ve darbecilere karşı olduğumuz gibi, AKP’yi de Fetö konusunda defalarca uyarmıştık.

               CHP beraber yürümedi FETÖ ile bu yollarda, CHP ne istedilerse vermedi FETÖ’ye, CHP dön artık bitsin bu hasret diye çağrı yapmadı Fetö’ye, CHP yerleştirmedi ülkemizin her kurumuna FETÖ'cüleri.

               FETÖ’yü bu kadar palazlandırıp, ülkemizin tepesine bomba yağdıracak hale getiren AKP; şimdi tutup CHP’yi eleştirmeye cüret edebiliyorlar. Pes doğrusu.

               Biz adalet için yürüyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Biz bu ülkede adalet, eşitlik, hukuk, kardeşlik istiyoruz. Emek için, hak için yürüyoruz. Biz FETÖ’nün siyasi ayağının da ortaya çıkarılması için yürüyoruz. Gerçekler ortaya çıksın, adalet yerini bulsun istiyoruz.

               Bu yürüyüş bizim en demokratik hakkımızdır, dünyada benzer pek çok örnekleri de vardır. Yolumuz adalet yoludur, yolumuz demokrasi yoludur. Hiç kimse bu kutlu yürüyüşümüze engel olamaz. Hele de Fettullah Gülen’e her istediğini verenler, kefil olanlar, bir zamanlar toz kondurmayanlar hiç olamaz.

               CHP olarak bizim mücadelemiz; adalet bu topraklara gelinceye kadar sürecektir, bu böyle biline…

 

                                                                                                                                     NECATİ TIĞLI

                                                                                                                         CHP GİRESUN İL BAŞKANI

        

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?