GiresunManşet Üstü

TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde ‘Yangın ve Tahliye Tatbikatı’ yapıldı. 

Hastane Afet Planına uygun olarak, hastanede meydana gelebilecek olası bir felakette hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye yapabilmek amacı ile düzenlenen tatbikat, 5 Aralık Perşembe günü hastane bahçesinde gerçekleştirildi.

Tatbikatta Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ekiplerinin yanısıra, İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Giresun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Giresun İtfaiyesi ortaklaşa çalışmalar yaptılar.

2013-1789-3

Tatbikata Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammet M. Saymaz, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Yazar, İdari Hizmetler Başkanı H. İlker Oflaz izleyici olarak katıldılar.

Başarılı geçen tatbikattan sonra Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, UMKE ekibini Valilik adına tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Tüm ekip daha sonra tatbikat alanında birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir