Giresun

SUÇLU TORBASI-2

Bir numarasından başlayıp aşağıdakilere kadar "hayatımızın hiçbir döneminde Fetullah Gülen cemaatiyle hiçbir siyasi-ticari ilişikimiz olmadı"diyecek AKP'li var mı?
Yoktur!
Gerçi olsa da farketmiyor.
Ceza yasasına göre bir örgütle ilişkili olmak suç ama bunu itiraf etmek değil.
17-25 Aralık 2015'den sonra ilişkini, selamı filan kesmişsen de suç değil.
Yani FETÖ'cü olmak suç değil.
Fetullah Gülen gelse dese ki;"beni kandırdılar,bir siyasi ekonomik yapı kurup devlet yönettik. 17/25 Aralık’tan sonra örgütsel bağımız koptu, Tövbe estafurullah…."dese aynen serbest kalır.
Bunu diyene dokunmuyorlar!.
Olan evlerinde bir dolar saklayıp bunu birbirlerine gösterip hocalarına saygıda kusur etmeyen ve hala o dolarları TL 'ye çevirmemiş salak muritlerin bir bölümüne oluyor.
100 binlerce dolarını illerde eşe dosta yerel yöneticilere hoyratça dağıtan ve palazlandırılanlara bir şey olmuyor, oldu gibi gösterseler de olmayacak.

Soruşturmalarda temel esas ve kriter olmalı.
Madem ceza yasası yetmiyor, açıklamıyor, yeniden bir FETÖ tanımı yapılmalı. Tarihi de koy içine madem.

Bence asıl suçlanan ve de suçlanacak olan halkına kurşun sıkacak kadar alçaklaşan emperyalizmin faşist işbirlikçileri askerler, o askerleri rutbelendirip ordumuzu yönettiren genel kurmay başkanları, aynı görüşteki güvenlik, yargı ve vali,kaymakam belediye başkanları, bürokratlardır.
Siyasal sistemin üstyapısıdır. 
Onlara bu yapıyı kuran siyasetçilerdir.
Sizce bunlara yönelik bir şey yapılıyor mu, hayır…
17/25 Aralık’a kadarmış…
Ceza yasasında örgütsel suçların tanımında suçu tarihle sınırlandırma yok.
Örgütlenerek silahlı mücadeleye kalkışmış bir örgütün kurulduğu tarih ve sürecinde, şeması içinde olma, faaliyette bulunma, yardım ve yataklık yapmayı suç sayan ve bunu düzenleyen maddeler var. 
Yargıçlar tarihe göre ayırım yaparak yargılama yapamaz.Ya hepsi suçlu veya hepsi suçsuzdur. 
PKK’lı nasıl yargılanıyor?
Terör örgütlerini birbirinden ayıran bir çifte standart yoktur.

Mesela TBMM'nin bombalandığı sırada kürsüye çıkıp bombalara kafa tutan "gelin, gelin" diye şehit olma şovu yapan Adalet Bakanı Bozdağ'ın aynı kürsüde bir süre önce “Fetullah Gülen önemli bir şahsiyettir, ülkesine hizmet ediyor" dediği videoyu izlediniz mi?
Şimdi gözaltındaki kamu yöneticileri veya o bakanın emrindeki savcılar ifadelerinde "valla biz FETÖ"ye katılmayacaktık ama Bozdağ'ı dinledik, iyi bir şey zannettik kandık ,katıldık" dese ne olacak?
Bu bakan adaleti sağlayabilir mi, nasıl bu süreçte FETÖ'yü temizleyebilir?
Veya suçlananlardan birisi Nurettin Canikli "ABD'ye gidip Pensilvanya'yı ziyaret ediyordu.Hatta Gülen'e 'iyi bir adam' diye şahit bile olunca O'na uyduk"dese içeri tıkılanlar, ne olur?
Tayyip Erdoğan memlekete davet ediyordu, Bülen Arınç adı geçtikçe salya sümük ağlıyordu,Abdullah Gül okul açıp methiye düzüyordu, hocaya.

30 milyar dolar serveti kim sağladı bu adama…
Geriye doğru dönüp hangi savcı bakacak?

Darbeyi haber vermedi denilen MİT müsteşarı, emir komutasındaki ordudaki kalkışmayı engelleyemeyen karargahta esir tutulduğu söylenen ama ufak sıyrıklarla olayı atlatan Genel Kurmay Başkanı ve diğer zevat da var.

Kediye ciğer, hırsıza altın,zamparaya bacak, kurda kuzu, papaza kuran, çeteyle işbirliği yapmışa devlet teslim edilir mi?

Hep söylüyorum, AKP samimiyse kapısının önünü temizlemeli. 
Tamam şimdi hep birlikte tövbe ettiler, kandırıldılar. Öyle diyorlar. 
Ama örneğin ikrarda bulunan ve affetmemizi isteyen Sayın Erdoğan bu adamları kulağından tutup kapı önüne koyacak mı? 
Koymalı…
FETÖ"cülerden kurtulmalı. 
Yargı da onlardan ilişkisini koparmış olsa bile bu yapı sayesinde siyasi ekonomik güç elde etmiş, makamlara gelmiş bakan, milletvekili, il başkanı olmuş, o yapıdan elde ettiği referansla illerde örgütlemeler yapmış, kara düzenler kurmuş her kim olursa olsun hesap sormalı. 
Bir dolar değil, malı amuduyla götürenlerin düzenleri başlarına yıkılmalı.

Bunu yapmayacaklar…

Bir de şunu biliyoruz: Mevcut iktidar
kendi kurdurduğu paralel devlet yapılanması yerine cumhuriyetin değerlerine bağlı 'demokratik,laik,sosyal bir anayasal hukuk devleti kurmayacaktır.

Bunu (her ne kadar serin dursa da)yapacak olan CHP'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir