Giresun

STADYUM PIRIL PIRIL…

ALDIKLARI GİBİ TESLİM ETTİLER…GİRESUN ÜNİVERSİTESİ,15 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI MEZUNİYET TÖRENİ VE KONSER DÜZENLEDİĞİ ATATÜRK STADYUMU'NU ALDIĞI GİBİ TESLİM ETTİ. 07d695b011

       ÇİMLER EZİLMESİN DİYE TOPUKLU AYAKKABI KULLANMAYI BİLE YASAKLAMIŞLAR

Giresun Üniversitesi, önceki gün yaptığı mezuniyet töreni ile 5.500 öğrencisini uğurladı.  Atatürk Stadyumu'nda yapılan ve öğrenciler, aileleri ve konuklarla birlikte yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı tören ve konser nedeniyle stadyumda özellikle pet şişelerin atılmasıyla meydana gelen çevre kirliliği, üniversite yönetiminin özenli yaklaşımıyla ortadan kaldırıldı ve stadyum hiç bir şey olmamış gibi eski haliyle teslim edildi.

Bazı haberlere yönelik olarak üniversiteden yapılan açıklamada, bu konuda bilgiler verildi. Açıklamada,  tören boyunca ve tören sonrası gerçekleşen konser esnasında ağırlıklı olarak kullanılan çim sahanın zarar görmemesi için aşırı hassasiyet gösterildiği belirtildi.

GRÜ'nün açıklamasında  şu bilgiler verildi: "Özellikle kız öğrencilerimizin topuklu giymemeleri yönünde ki uyarılar dikkatle yerine getirilmiştir.

Ancak her büyük organizasyonda yaşanabileceği gibi böyle büyük bir tören ve organizasyonun ardından da meydana gelebilecek kirlilikler, basında yer aldığı gibi tören sonrası olduğu gibi bırakılmamış, Üniversitemiz tarafından mümkün olan en hızlı şekilde giderilmiştir. Mezuniyet konseri geç saatte bittiğinden, çim saha temizliği Cumartesi sabahında, aynı gün ve Pazar günü de Açık Öğretim Sınavları olduğundan tribünlerin temizliği de Pazartesi günü sabahı bitirilmiştir.

Giresun Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında Atatürk Stadyumunun mezuniyet törenimize tahsisi için imzalanan protokolün tüm gerekleri yerine getirilmiştir.

Her zaman olduğu gibi Giresun’un tüm değerlerine karşı aşırı sorumluluk bilinciyle hareket eden Üniversitemiz bu konuda da üstüne düşeni hızlı bir şekilde yerine getirmiştir".

779bea1d6a

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir