Giresun

SPOR YAZARINA SALDIRI

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ, SPOR YAZARI GAZETECİ ZAFER AKTEN'İN YAPTIĞI BİR HABER YÜZÜNDEN SALDIRIYA UĞRAMASINI AÇIKLAMAYLA KINADI  

Giresun Gazeteciler Derneği İleri Gazetesi Spor Yazarı Zafer Akten’i yaptığı bir haber yüzünden saldırıya uğramasını kınadı. 

GGD Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Her ne amaçla olursa olsun ve kim tarafından yapılırsa yapılsın saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Derneğimiz üyesi de olan gazeteci arkadaşımız Zafer Akten’e yapılan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir” denildi.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “GGD olarak haber almak ve kamuoyunu aydınlatmak için mücadele veren meslektaşlarımızla, dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha duyurmak isteriz. Basın özgürlüğünü; demokratik toplumların ve demokratikleşmenin olmazsa olmazlarından biri olduğu için önemsiyor ve savunuyoruz. Her ne şekilde olursa olsun kamuoyunun haber almasını sağlayan gazetecilerin, görevini yerine getirirlerken şiddete ve saldırıya uğramalarını kabul etmemiz mümkün değildir. Gazeteci arkadaşımız Zafer Akten’in yazdığı bir yazıdan dolayı Ali Rıza Yıldız tarafından saldırıya maruz kalmasını şiddetle kınıyor. Basın özgürlüğü, bir hakkın ya da hakların yaşama geçirilebilmesinin önemli bir aracı ve kişilerin doğru haber almasını sağlayıcı bir kavramdır. Sonuç olarak her ne şekilde olursa olsun kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla haber yapan gazeteci arkadaşlarımıza karşı yapılan saldırı ve baskıların son bulmasını diliyoruz. GGD Yönetim Kurulu olarak camiamız mensuplarına dün nasıl sahip çıktıysak, bugün de sahip çıkıyoruz ve bundan sonra da çıkacağız. Bu kararlılığımız bundan sonra da sürecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir