GiresunSpor

SOYLU’NUN MÜFETTİŞ GENEL SEKRETERİ HEDEFTE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, müfettişlerin bazı konulardaki adli ve idari soruşturmalarla tespit edilen usulsüzlükler sonunda görevden aldığı genel sekreter Hüseyin Taşkın’ın yerine atanan Mülkiye Müfettişi Süleyman Aslan, çeşitli kesimlerin hedefi haline geldi. Aslan’ın geçmiş dönemde Giresunspor’ a aktarılan 1 milyon kaynağın usulsüz aktarıldığı yönündeki soruşturmanın bir gereği olarak parayı dönemin valisi Hasan Karahan ve Taşkın’dan resmi yazıyla geri istemesi, ortalığı karıştırdı. Giresun’daki bazı yerel gazeteler Aslan’ın art niyetli olduğunu, muhalefete malzeme verdiğini ifade ederek manşetlerinden ithamlarda bulundu. 

Giresunspor’un mevcut başkanı Hakan Karaahmet’ten sonra önceki başkanlardan Mustafa Temel Bozbağ da Selçuk Aslan’a tepki gösterdi. 

BOZBAĞ’IN DA HEDEFİ MÜFETTİŞ ASLAN 

1 milyon liranın özel idare bütçesinden ödendiği dönemde Giresunspor’un başkanı olan Mustafa Temel Bozbağ, düzenlediği basın toplantısında, konuya ilişkin bilgi verdi. Bozbağ, toplantıda, Özel İdare genel sekreterliğine atanan Selçuk Aslan’a tepki gösterdi. Bozbağ, Aslan’ın geçmiş dönemlere ilişkin tespit ettiği usulsüzlüklerden biri olan Giresunspor’a verilen 1 milyon liranın geri istenmesini ‘operasyon’ olarak nitelendirdi.

“KİM OPERASYON YAPIYORSA, ELİNDE PATLAR” 
“Bu konunun ciddi bir şekilde irdelenmesi lazım, hiçbir yerinde bir kulübe yardım edildi diye valisi veya genel sekreteri cezalandırılmamıştır” diyen Bozbağ, “Sonuçta bu Giresunspor’a vurulan bir darbedir, bunu herkes böyle bilsin. Çünkü o insanlar o paraları kendileri için harcamadılar, bu paralar Giresunspor’un menfaatleri doğrultusunda Giresunspor’un o günkü dönemin krizinden çıkarılmış bir uygun harcanılmış ödemelerdir” diye konuştu.

Mustafa Bozbağ, “Giresunspor’a kim ne el uzatıyorsa Giresunspor’a kim operasyon yapıyorsa, bu onun elinde patlar” diye konuştu.

“AKARYAKIT İSTASYONU RUHSATI GİRESUNSPOR İÇİN ALINDI” 

Bozbağ,  Giresunspor’a Özel İdare tarafından tahsis edilen ve Kerim Aksu döneminde mecliste imar planına akaryakıt istasyonu ve dükkan olarak işlenen ancak daha sonra Giresunspor’dan geri alınarak bir şahsa ihaleyle verilen arsayla ilgili de bilgi verdi. Mustafa Bozbağ, şunları söyledi: “Giresunspor’a kalıcı gelir sağlaması için akaryakıt istasyonu işini başlatan benim. O dönemin Belediye Başkanı Kerim Aksu’dan 10 dükkan ve 1 istasyon ruhsatını Giresunspor adına ben aldım. Daha sonra dönemin Valisi Harun Sarıfakıoğulları’ndan bir iptal yazısı geldi. Akaryakıt istasyonu İl Genel Meclisi tarafından geri alındı ve 6 milyonla ihaleye çıktı. Bunun yanlış olduğunu o dönemde söyledim yine söylüyorum, çünkü o yerin imar iznini Giresunspor için aldık, o ruhsatı Giresunspor adına aldık. Sonra yer elimizden alındı ve ihaleye çıkarıldı. Giresunspor’a hiç bir bedel ödenmeden çok büyük savaş vermemize rağmen yer geri alındı. Tamamen yanlış bir işti.”

Öte yandan Giresun Özel İdare Genel Sekreteri Seçuk Aslan’ın önümüzdeki günlerde, Soylu’nun bizzat dile getirdiği kum-çakıl işletmesinin aralarında olduğu bazı konulardaki soruşturmaları da sonuçlandırması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir