Giresun

SON SÖZ MİLLETİN…

Türkiye’de 52 milyon 695 bin 831 seçmen, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gidecek.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Giresun'da da bugün seçmenler yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başlarına gidecekler. Siyasi partiler ve adaylar aylardır süren seçim propagandası dönemini tamamlayıp sandıktan çıkacak sonuca kitlendiler. 

KİMLER NE OYU KULLANACAKLAR 
Yarınki seçimlerde ilçe merkezlerinde oturan seçmenler 5 yıl süreyle kendisini yönetecek olan Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ile ihtiyar heyeti üyeleri için oy kullanacaklar. Belediye sınırları dışında oturanlar ise il genel meclisi üyeleri ile köy muhtarları ve ihtiyar heyeti üyeleri için oy kullanma hakkına sahip bulunuyorlar.
İL MERKEZİNDE 72 BİN 793 SEÇMEN OY KULLANACAK 
 Giresun kent merkezinde Belediye seçimleri için 72 bin 793 seçmen 244 sandıkta oy kullanacak. Seçmenler belediye başkanlığı ile il genel meclisi, belediye meclisi ve mahalle muhtarlarını da belirleyecek.
İL GENELİNDE 1370 SANDIKTA 319 BİN 699 SEÇMEN OY KULLANACAK 
il genelinde ise 319 bin 699 seçmen 1370 sandıkta oy kullanacak. Saat 07'de başlayacak oy verme işlemi saat 16'da sona erecek. Oy kullanma saati sırasında sandık başında bekleyen seçmen bulunması halinde oy verme işlemi devam edecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir