Aktüel

Sokakbaşı projesi inşaatı ilerliyor

Sokakbaşı semtinde önceki belediye döneminde kültür merkezi olarak temeli atılarak inşaatına başlanan binanın alt katı Aytekin Şenlikoğlu tarafından bir süre otopark olarak kullandırıldı. Ardından da Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Meydan Düzenleme Projesi’de kapsamına alındı.

% 85’i gerçekleşen projede zemin katta 9 dükkan, 1. katta 9 dükkan olmak üzere 40-45 metrekare büyüklüğünde toplam 18 dükkan yer alıyor. Projede ayrıca, kadın kooperatifinin kullanabileceği yöresel ürün ve hediyelik eşya satışına uygun dükkanlar ile kafede bulunuyor.

2. ETABA GEÇİLECEK

Projenin 1. etabının tamamlanmasının ardından ise 2. etabına geçilecek. 1. etap karşısında bulunan Belediye dükkanları ve pazar alanını kapsayan proje alanı yaklaşık 1500 metrekare olup, proje  içeriğinde çevre ve meydan düzenlemesi (peyzaj) ile 6 adet 30 metrekare büyüklüğünde satış dükkanları yer alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, “Şehrimizin en eski ve çok özel bir semti olan Sokakbaşı’mızı güzel bir proje ile yeniden canlandırmak, hareketlendirmek istedik. Projemizi kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. İnanıyorum ki Giresunlular bu projeden oldukça memnun kalacak. Biz Giresun’a hizmet etmekten keyif alıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir