Giresun

SİYASET BUKELAMUNU

 Merhabalar sevgili okurlar;

Yine bir yazı yazma isteği uyandı içimde…Ve sizlere bir şekilde ulaşmaya çalışıyorum yine…

 

Etrafıma baktığımda o kadar çok olumsuzluk, o kadar çok yazılması anlatılması gereken şey var ki…Belki de işim gereği çok iyi bir gözlemci olduğumu düşünüyorum. Etrafıma hakim olmak adına her şeyin farkında olmaya çalışıp, yazdığım yazılarla da sizlerde farkındalık yaratmak istiyorum.

Bu yazımda sizlere etrafımızdaki çıkar odaklarını anlatmaya çalışacağım.

 

Zor bir dünyada yaşıyoruz, evet belki sadece kendimizi düşünmek zorundayız. Ama bu kadarda değil!..

 

İnsanlar siyasetle uğraşmalı, siyaset her insanın hayatında yer almalı.

Ama tutarlı olalım arkadaşlar. Bir orda bir burada, bir yanında bir karşısında olmayalım. Bazen karşı çıkalım, bazen eleştirelim. Körü körüne bakmayalım olaylara…Çıkarlarımıza uyuyor diye, her şeye “he” demeyelim. Yarın bırakın insanları, kendimizden utanmayalım… Çünkü biliyorum yıllar geçince utanacağız.

 

Sözün özüne gelirsek; bendeniz hiçbir zaman iktidar yanlısı olamadım. Belki de istikrarlı bir şekilde muhalif bir gazeteci oldum. Ama hiçbir zaman dün söylediğimi, bugün sağlam bir temele dayandırmadan değiştirmedim. Genellikle geçen yıl ne düşünmüşsem, bu yılda aynı duygu ve düşünceleri savunmuşumdur.

Söylemem o ki; erdemler değişmez arkadaşlar…

Bir insan en ağır şekilde eleştirdiği bir siyasi görüşü, birkaç yıl sonra misyon ediniyorsa, kusura bakmayın ama kaypak dediğimiz insan tipinin önde gidenidir. Çıkarı doğrultusunda hareket etmiştir.

Bu tür insanlara isim olarak örnek vermeyi o kadar çok isterdim ki…Ama maalesef, isim dillendiremiyoruz…Çünkü bu insanlar, sizinle adaletli bir savaşla değil, belden aşağı tabirine uygun bir davranış şekliyle karşımıza çıkıyor. “Bu kadın bizimle çok uğraşıyor. Bir baskı oluşturalım. Tehdit edelim. Susturalım ” türünden garip bir tepki veriyorlar.

 

 

Hiç kimse birbiriyle aynı fikirde olmak zorunda değil gibi bir düşünce akıllarının ucundan bile geçmiyor. Susturmak gibi bir gayret içine girseler de, benim gibi bir insanı susturmak kolay değil bence.

Bir insan, sırf çıkarlarına uyuyor diye, yıllarca hizmet ettiği davasını bir kenara bırakıp, iktidar yanlısı olup, birde muhalif olan insanlara tavır alacak kadar tuhaflaşıyorsa, kusura bakmayın ama bu insan, siyaset yapmamalı…

 

Ve son olarak diyorum ki; "daha düne kadar iktidarı en ağır şekilde eleştiren, başka partide başkanlık bile yapıp, çıkarına uymayınca şimdiler de iktidar yalakası olan zat; sen 10 yıl sonra ben malum partinin üyesiydim demeye utanacaksın. Ama ben senin gibilerin kuyruğuna bastığım için şimdi olduğu gibi o günde kendimle gurur duyacağım"…

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir