Giresun

SIR KONUŞMA ‘EĞRİBEL TÜNELİ’ İÇİNMİŞ…

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, suskunluğunu bozdu ve Başbakan Erdoğan, Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli ile kendisinin, aday tanıtım toplantısında yaptıkları ve sadece üçünün bildiği sır konuşmayı telefonla aradığı Gazeteci-Yazar Ufuk Kekül’e anlattı.
İşte o konuşmanın haberi….İnanıp inanmamayı ve takdiri okuyucularımıza bırakıyoruz.

   AYDIN:“ EĞRİBEL TÜNELİ İLE İLGİLİ KONUŞTUK”…

Aydın, yaptığı açıklamada, ”Başbakanın bize ve Sayın Canikli’ye fırça attığı doğru değil. Konuşmamız; Eğribel Tüneli üzerineydi… Yılmaz Can’ın ismi hiç geçmedi. Zaten önceden Can’ın aday olacağından bilgisi vardı. Komisyon kararını biliyordu” dedi.

Sır konuşmanın ayrıntılarını açıklayan Aydın, 21 ilin belediye başkan adaylarının katıldığı toplantıda, Canikli ile kendisinin Başbakan tarafından çağırılarak kenarda yaptıkları konuşmanın herkes tarafından merak edildiğini söyledi.  Bu konuda çıkan haber ve yorumlardan sonra bir açıklama yapma gereği duyduğunu söyleyen Aydın, şunları söyledi: “Sadece Giresun adayının açıklanması sonrasında yapılan bu konuşma nedeniyle çok sayıda telefon aldım.  Haklı olarak böyle özel bir durum olunca, teşkilatlarımızdan da soranlar oldu. Ama iddia edildiği gibi o konuşmada Yılmaz Can’ın ismi geçmedi. Sayın Başbakan bizimle Eğribel Tüneli hakkında görüş alışverişinde bulundu”.

BAŞBAKAN CANİKLİ’YE PARMAĞINI  “ BANA EĞRİBEL’İ HATIRLAT” DİYE SALLAMIŞ ”

Başbakanın Nurettin Canikli’ye elini sallayarak ve sert üslupla söylediği sözlerin de yine Eğribel Tüneli’ne ilişkin olduğunu söyleyen Aydın,  ‘Bu proje 5-6 trilyonluk. DPT onay vermeyince Ulaştırma Bakanlığı işlem yapamıyor. Sayın Başbakan Nurettin beye “ Giresun gezisi öncesinde bu konuyu hatırlat. Bir çalışma yaptıralım’ dedi. Parmağını sallaması da ondandı. Konuşmamız tünelin yatırım programına alınması içindi. Yani fırça atmadı” dedi.

Ancak bu konuşma sonrasında Eğribel Tüneli'nin 2014 Bütçesi'ne yeralmaması dikkat çekici bulundu. 

Bir yorum

  1. 2002 YILINDAN BERİ HALA MI … BİR EĞRİBEL TÜNELİ AŞAMADA YAZILDI ÇİZİLDİ DERKEN BİR SEÇİM ZAMANI DAHA 2014 DİYORLAR. BUNU SÖYLE SÖYLEYE 11 YIL GEÇTİ. BİR ZAMANLAR 28 PROJE VARDI NE OLDU ACABA SORMAK LAZIM…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir