GenelGiresunSiyaset

SİNAN KİTAPÇI: AKP YOLSUZLUK BATAĞINDA…

Bir süre önce Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevine atanan  Sinan Kitapçı, yaptığı ilk yazılı açıklamada, AKP’ye yolsuzluk üzerinden eleştiriler yöneltti. “Demokrasi, hukuk nutukları, yoksul ve yolsuzluk edebiyatı ile iktidara gelen AKP yolsuzluk batağına saplanmıştır” diyen Kitapçı, açıklamasında” Yolsuzluk ve hukuksuzluk en baştan başlayıp, iktidarın tüm hücrelerine doğru yayılmaktadır.Yaşadığımız bu olumsuzluklardan ve demokrasiden uzaklaşan anlayıştan en kısa zamanda kurtulmalıyız.

Yaklaşan genel seçimler AKP hukuksuzluğundan kurtulmak, tahrip edilen devlet kurumlarını kurtarmak için büyük önem taşımaktadır. Demokrasilerde sandık en önemli belirleyicidir.

 Bu gün halkın oyları ile hükümdarlığa yelken açanları halkın oyları durduracaktır” ifadesine yer verdi.

CHP İl Başkanı Sinan Kitapçı, “Cumhuriyet bir karakter, bir yaşam biçimidir. Önümüzdeki seçimlerde, Türkiye, AKP iktidarından kurtulup, çağdaşlığa, aydınlığa, gelişmeye yelken açacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi olan, Türkiye sevdalıları, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşip, hükümdarlık özlemini sandıkta bitirecektir” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir