Giresun

SIKIYÖNETİM HALİ

GİRESUN’DA KARADENİZ DERBİSİ ÖCESİ ADETA SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ. MAÇTA 245 POLİS GÖREV YAPACAK

Yeşil Giresun Belediyespor – Trabzonspor Basketbol maçı öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Vekili Yüksel Çelik başkanlığında olağanüstü toplandı.  İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Yeşil Giresun Belediyespor Kulübü Başkan Vekili ve Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, Yeşil Giresun Belediyespor Yöneticileri Bülent Yavuz, Av. Şükrü Kocuk ile kurul üyelerinin  katıldığı toplantıda, maç için alınacak güvenlik önlemleri tartışıldı

Vali Vekili Yüksel Çelik, yaptığı açıklamada “Herkes şunu iyi bilsin ki, güvenli bir şehirde güvenli bir şekilde müsabaka tamamlanacaktır. Herkesin gönlü rahat olsun, yarın ki (bugün) maçın centilmenlik kuralları içinde tamamlanması adına gerekli önlemler alınacaktır” şeklinde konuştu.

BULAK; “GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ İKİ KATINA ÇIKARDIK”

Toplantıya katılan İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’ta, Yeşil Giresun Belediyespor-Trabzonspor Basketbol müsabakasında güvenliği en üst seviyeye çıkaracaklarını, bugüne kadar 120 polisin görev yaptığı müsabakaların aksine salonda 245 polisin güvenliği sağlayacağını söyledi.

Öte yandan, Beko Basketbol Ligi’ne yükselecek takımın belirleneceği Yeşil Giresun Belediyespor-Trabzonspor basketbol müsabakasını izlemek üzere Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan çok sayıda yetkilinin Giresun’da olacağı belirtiliyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir