logo

reklam
21 Ağustos 2015

SİİRT ŞEHİTLERİNDEN BİRİ GİRESUNLU

Siirt’te bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan 8 askerden birisi Giresunlu.. Samsun doğumlu Emre Kaan Arlı’nın aslen Giresunlu olduğu ve Kocaeli Derince’de ikamet ettiği öğrenildi.Arlı’nın naaşı Kocaeli’nin Derince ilçesinde toprağa verildi.

Cenaze törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Fatma Kaplan Hürriyet, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal, siyasi parti başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarla sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile 10 binin üzerinde vatandaş katıldı.

Kalabalık burada sık sık tekbir getirirken, ‘Şehitler ölmez, vatanda bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Türkiye Türk’tür Türk kalacak’ sloganları atarak terörü lanetledi. Cenaze namazının ardından bekar olan şehit komando er Emre Kaan Arlı’nın top arabasındaki cenazesi daha sonra Körfez Mezarlığı’ndaki Şehitliğe götürülerek topağa verildi.

Şehit erin cenazesinin şehitliğe götürülmesi sırasında da vatandaşlar yol boyunca terörü lanetleyen sloganlar attı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?