Giresun

ŞEYHLİ FİLLİ BOYA İLE RENKLENİYOR

Filli Boya, “Renksel Dönüşüm” çalışmaları kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Piraziz Kaymakamlığı ve Piraziz Belediyesi işbirliği ile Giresun Şeyhli Ekoturizm köyünü renklendiriyor.

 

 

 

 

IMG_2039

 

Filli Boya, daha iyi ve daha renkli bir yaşamı desteklemek amacıyla, son 

dönemde turizm faaliyetleriyle öne çıkan Şeyhli köyü meydanında yer alan binaların ve dükkanların dış cephelerini renklendiriyor. Projenin uygulandığı bölgede yaşayan Karadenizli vatandaşların da katıldığı bu çalışma, turizmi canlandırmak adına önemli bir dayanışma örneği oluşturuyor.IMG_2055

Karadeniz’in doğal güzelliklerine sahip, yöresel üretim ve turizmle geçimini kazanan köy olan Şeyhli’de, köye gelen ziyaretçiler yöresel kıyafetler ve folklor ekibiyle karşılanıyor. Tam bir ekoturizm köyü olan Şeyhli sakinleri, kendi yetiştirdikleri organik ürünleri kendi markalarıyla sunuyor. 350 çeşit vejetaryen yemek yapılabilen köyde, yürüyüş ve dağ bisikleti için uygun rotalar var.

IMG_2057

Özellikle yöresel etkinliklere ve tarihi eserlere ev sahipliği yapan Şeyhli köyü, restorasyon uygulamaları sonucunda eskisinden çok daha renkli bir görünüme sahip oldu. Filli Boya milli değerlerimize destek vererek turizme katkı sağlamaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir