Giresun

Sevilen Müzik Albümleri

 

Müzik bizim adeta en yakın arkadaşımız gibidir. Onlarla mutluluğumuzu paylaşır, hüzünlerimize dert ortağı olurlar. Dans ederken, spor yaparken, evde sıkıldığımızda, yolda yürürken, oturup ağlarken, birine kırıldığımızda, sinirlendiğimizde onlarda bizimle aynı duyguyu paylaşır. Belki de duygularımızı müzikle daha özgür bırakabilmekte veya daha rahat ifade edebilmekteyiz.

Günümüzde birçok müzik çeşidi vardır. Bugün belki hepsine rahatlıkla ulaşabilmekteyiz. Sevdiğimiz sanatçıların albümlerin çıkışını dört gözle bekliyoruz. Her gün listemize bir yenisini ekleyebilmekteyiz. Bir de hiç eskimeyen unutamadıklarımız vardır.  Bu zamana kadar en sevilen müzik albümleri için ilk 10 listesine baktığımızda, çıktığı günden bu yana ne kadar çok beğenildiğini ve hala sevilerek dinlenildiğine şahit olacaksınız.

En İyilerde İlk 3 Sıralaması

Jüri oyları ile listelenmiş En Hit Müzikleri Ücretsiz İndir listesini sıralamak gerekirse, çoğu oylamada bir numaraya yerleşen Mazhar Fuat Özkan üçlüsünün 1984’te çıkardıkları albüm olan ‘Ele Güne Karşı Yapayalnız’  hem grup başarısını ortaya koymuş hem de ne sevilen albümler listesinin başında yer almaya başarmıştır.

İkinci sıra 1974’te çıkardığı albüm olan ‘Benimle Oynar Mısın’ ile Bülent Ortaçgil’in olmuştur. Albüm içerisindeki şarkıları yalın bir halde ve gitar eşliğinde birçok anımıza eşlik ederek, hayranları tarafından çok sevilmiştir.

Üçüncü sıra tabi ki Minik serçemiz Sezen Aksu’ya ait 1984’te çıkan ‘Sen Ağlama’ albümüdür. Her tarz müzik dinleyicisinin beğendiği ve birlikte söylediği şarkılar listesinin gönüllerdeki birincisidir.

2000’lereDoğru

1970’lerden 2000’li yıllara kadar yerini korumuş, sevilmiş albümler tekrar tekrar dinlenmeye değer. İlk 10’a giren albümlerin hepsi gençliğe ışık tutmuş ve her duyguyu birlikte tadarak büyütmüştür. Birbirinden güzel albümlerin listesini yapmak da zor bir iştir. Şimdi son yedi albüme göz atalım;

  1. Levent Yüksel’in 1993 albümü Med Cezir
  2. Sezen Aksu’nun 1991 albümü Gülümse
  3. Mor ve Ötesi’nin 2004 albümü Dünya Yalan Söylüyor
  4. Fikret Kızılok’un 1983 albümü Zaman Zaman
  5. Şebnem Ferah’ın 1996 albümü Kadın
  6. Tarkan’ın 1994 albümü Aacayipsin
  7. Nur Yoldaş 1981 Sultan-ı Yegah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir