Giresun

ŞENLİKOĞLU’NDAN FINDIK ARAŞTIRMAYA YOL HANÇERİ

HABER: UFUK KEKÜL

Hurşit Yüksel ve Kerim Aksu dönemlerinden kalma Fındık Araştırma Arazisi’nden yol geçirme projesini hayata geçirmek Aytekin Şenlikoğlu’na nasip oldu.ŞENLİKOĞLU'NDAN FINDIK ARAŞTIRMAYA YOL HANÇERİ350 METRE YOL İÇİN DEĞER Mİ?
Dünyada fındık üzerine araştırma ve geliştirme faaliyetleri gösteren en önemli cumhuriyet kuruluşlarından biri olan Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün varlığına yol hançeri vuruldu. 40-50 yıllık fındık gen labaratuarları, deneme üretimi yapılan fındık ve meyve fidanlarının, ıslah projelerinin bulunduğu araziden hastane ve Batlam yolunu bağlayan yolun yapım çalışmalarına başlandı. Yola daha önce bu alana zarar vereceği için karşı çıkılmış ve tepkilerle, mahkeme kararlarıyla durdurulmuştu. Şimdi kararın nasıl alındığı hangi gerekçelerle uygulamaya geçildiği merak konusu oldu. Yolla birlikte enstitünün işlevsiz hale getirileceği ve diğer alanlarınının da imara açılabileceği gündem geldi.
350 metre uzunluğunda ve 21 metre genişliğinde olan yol, Batlama girişinden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yanından başlayıp Fındık Araştırma Enstitüsü arazisinden geçerek Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önüne ulaşacak. Altyapısının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışması yapılarak ulaşıma açılacak olan yol Güre istikametine giden yol ile birleşecek.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yolu “Bu yol bölgede trafiğe büyük kolaylık getirecek. Önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Açılan yeni imar yollarımız trafik ağının genişlemesine yardımcı oluyoruz” diye savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir