logo

reklam
23 Ocak 2018

ŞENLİKOĞLU’NA GÖRE BELEDİYE HİZMET YAPMIYOR

AKP-CHP TARTIŞMASINA BELEDİYE DAHİL OLDU

AKP Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, CHP İl başkanı Necati Tığlı’nın Özel İdare’yi eleştirmesine tepki gösterdi.  Tığlı’nın açıklamalarındaki iddialara cevap vermek yerine Başkan Kerim Aksu’yu eleştiren Şenlikoğlu, 9 yıldır CHP’li Giresun belediyesinin kentte elle tutulur, gözle görülür önemli bir yatırımı olmadığını ve önemli bir projeyi gerçekleştiremediğini öne sürdü. Şenlikoğlu, “CHP Belediyecilik deyince sokakta kazı yapmak, parkta çiçek dikmek gibi rutin çalışmaları anlamakta. Oysa bir İl Belediyesinin 9 yılın sonunda Giresun halkına sunacağı birçok projenin yapılarak bitirilmiş olması gerekirdi. Ne yazık ki, rutin işleri Belediyecilik kabul etmek ancak CHP zihniyetinin ürünüdür. Son günlerde CHP’li Giresun İl Belediyesinin billboardlara asmış olduğu ilanlarda, AK Parti döneminde yapılan Cumhuriyet parkının, planlanan itfaiye binasının dışında ciddi bir projelerinin olmadığı görülmektedir” dedi.

 Giresun Belediyesinin ne kadar borcunun olduğunu, ne kadar yatırımının olduğunu kamuoyuna açıklanmasını isteyen Şenlikoğlu, şunları söyedi: “Son günlerde CHP’li Giresun İl Belediyesinin billboardlara asmış olduğu ilanlarda, AK Parti döneminde yapılan Cumhuriyet parkının, planlanan itfaiye binasının dışında ciddi bir projelerinin olmadığı görülmektedir. İlanlarda görüyoruz ki, CHP Belediyecilik deyince sokakta kazı yapmak, parkta çiçek dikmek gibi rutin çalışmaları anlamakta. Oysa bir İl Belediyesinin 9 yılın sonunda Giresun halkına sunacağı birçok projenin yapılarak bitirilmiş olması gerekirdi. Ne yazık ki, rutin işleri Belediyecilik kabul etmek ancak CHP zihniyetinin ürünüdür.

Bu şehir iki dönemdir, sadece insani ilişkilere iyi tutunarak yönetilmeye çalışmaktadır. Giresun halkı ne yazık ki, alt yapının çok kötü durumda olduğu, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığı, daha da kötüsü çarpık yapılaşmanın ve plansız şehirleşmenin yaşandığı bir kente mahkum edilmektedir. CHP’li Giresun Belediyesinin nereye ne kadar borcunun olduğu, nereleri imara açarak satış hazırlıkları yaptıklarını da kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?