GiresunManşet Üstü

ŞENLİKOĞLU:CHP YATIRIMI ENGELLİYOR

AKP  ile CHP arasındaki Özel İdare Hizmet Binası'nın otele dönüştürülmesi ile ilgili  tartışma karşılıklı açıklamalara sürüyor.   Aytekin Şenlikoğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaoğlu'nu  ve CHP'yi yatırımı engellemekle suçladı

Binanın İl  Özel  İdaresi  tarafından hizmet  binası olarak  tasarlandığını belirten AKP Merkez İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, " Bütün  bunların ruhsatı tanzim  eden CHP'li  Belediye  tarafından da  bilinmesine  rağmen,  CHP tarafından hala bir hülle tasarımı varmış iddiası ile ortaya çıkmak, açıkça yatırıma karşı gelmektir" dedi

"Giresun İl Özel İdaresi, Giresun'a gelebilecek bir yatırım için, kendi hizmet binasından taviz verip, bir başka  bölgede  hizmet  binası yapabilmeyi  kabul  ederken, CHP'nin  karşı çıkması anlaşılabilir  bir  tavır  değildir" diyen Şenlikoğlu, üst geçitlerle ilgili eleştirilere de yanıt verdi.

"ÜST GEÇİTLERE ENGELLİ ASANSÖRÜNÜ BELEDİYE YAPMIYOR"

Giresun Belediyesi'nin Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne engelli yurttaşların kullanabileceği rampalı üst geçit talebinde bulunduğunu hatırlatan AKP Merkez İlçe Başkanı, şunları söyledi:"Bu talebe istinaden Giresun'a rampalı üst geçitler yapılmıştır. Bu üst geçitlerin imalatında sıkıntılar yaşandığı iddia edilirken, sanki Giresun Belediyesi'nin CHP tarafından yönetilmediği gibi bir algı oluşturularak sorumluluğu AK Parti'ye atma çabasına girişilmektedir. Oysa bu üst geçitler bizzat CHP'li Giresun Belediyesi tarafından talep edilmiş ve imalatlar yapılırken nedense CHP'li belediye tarafından müdahale edilmemiştir. Bu imalatlar yapılırken belediyenin imalatlara müdahale edebilmesi için iç yolun devri de gerekmemektedir.  İmalatlardan aylar sonrada üst geçitlerin yanlış imalatlarının olduğu ileri sürülmektedir. 

Bunun dışında CHP'li belediye üst geçitlere dönük olarak kendi görevlerini yerine getirmemiş engelli vatandaşlarımız için üst geçitlerde oluşturulan asansör kısımlarına, yapılan protokollere istinaden belediyeler tarafından asansör yapılması gerekirken, Giresun Belediyesince bu iş gündeme dahi taşınmamıştır. Bu durumda görevini yapmayan CHP'li belediyenin bu eksikliği de hülle ile  gizlenmeye çalışılmaktadır"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir