AktüelGiresun

ŞENLİKOĞLU AFET KONUSUNDAKİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

'AFETİN SORUMLUSU BEN DEĞİLİM' DEMEYE GETİRDİ

22-23 Ağustos’ta meydana gelen sel afetinde tamamen sel suları altında kalan ve en çok mağduriyet yaşanan Dereli’nin belediye başkanı Zeki Şenlikoğlu, afetin sorumluluğunu üzerine almadı. Şenlikoğlu, ilçede sular altında kalan ev ve işyerlerinin olduğu alanda kendileri tarafından verilen ruhsat olmadığını söyledi. Şenlikoğlu, sele neden olan Akkaya deresinin ilçedeki geçiş noktasındaki köprünün sorumluluğunu ise KarayollarI ve DSİ’ye yükledi.
“KARAYOLLARININ, DSİ’NİN YAPTIĞI KÖPRÜLERİ BELEDİYE NİYE DÜZELTMEDİ DİYORLAR”
Zeki Şenlikoğlu, şunları söyledi: ““Bu afet olan hatta bizim bir tane bile ruhsatımız yok. Ama 40, 50 sene öncesinin konularını bize yüklemeye çalışanlar oldu. Karayolları veya DSİ’nin yaptığı köprüleri belediye niye düzeltmedi diye söyleyenler oldu. Belediye hangi teknikle, hangi sorumlulukla, hangi yetkiyle bunu yapacaktı. Bunun dedikodusu çok oldu. Biz vatandaş için varız. Ama vatandaşımızın can ve mal güvenliği hem devlete emanet hem de bize emanet”
İmar ruhsatları konusunda yerel yöneticilerin ve idarecilerin taviz vermemeleri gerektiğini söyleyen Başkan Şenlikoğlu, “Bu konuda şimdi vatandaş gelse de yerel yöneticiler ve idareciler dik durmak zorunda, taviz vermemek zorunda. Çünkü bu Dereli’nin sorunu değil, Giresun’un sorunu, Karadeniz’in sorunu ve Türkiye’nin sorunudur. Biz artık Avrupa’daki gibi imarda belirli hatlarla belirli çizgilerle oynanamayacağını düşünmemiz lazım” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir