GiresunKültür - Sanat

SEMAZENLER SEMA ETTİ…

Hz. Mevlana’nın 740. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 

19 Eylül Spor Salonunda yapılan etkinlikte Konya Selçuk Üniversitesi Mahvi Sema topluluğunun sergilediği Semazen gösterisi ve Cahit Nazlı’nın seslendirdiği Tasavvuf müziği dinletisi vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Etkinlikte okunan ilahiler ve sema mukabelesi konseri ilgiyle izlendi.

8a4670dm7b3s0bl590os8c

Yapılan etkinliğin sonunda bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bizlere çok güzel bir gece yaşattınız, hepinizin emeğine sağlık. Mevlana’nın öğrettikleri bilindiği gibi Anadolu da büyük yankı uyandırmıştı. Anadolu’nun büyük mimarıdır. Mevlana’nın fikirlerinin kilometrelerce uzağa gitmesi ve bugünde benimsenmesi, farklı ırktan farklı dilden kişilerin benimsemesi, kısacası tüm dünyanın tanıması çok güzel bir duygudur. Yıllardan bu yana günümüze gelen Hz. Mevlana’nın 740. Vuslat gecesine sağladığınız katılımlardan dolayı da sizlere teşekkür ederim.” Dedi.d9c5c2fd8d

Konuşmanın ardından Aksu, Konya Selçuk Üniversitesi Mahvi Sema Topluluğuna Giresun’a gelmelerinin ve unutulmayacak bir gece yaşatmalarının anısına Fındık başımızın tacı heykelciği ve bir buket çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir