GiresunKültür - Sanat

SEMA YAZICIOĞLU, SANAT GECESİYLE ANILDI

Tiyatro sanatçısı oyuncu-yönetmen Sema Yazıcıoğlu, ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen sanat gececiyle anıldı. Gecede, Yazıcıoğlu’nun anısına düzenlenen tiyatro oyunu yazma yarışmasında derece girenlere ödülleri de verildi.

 

 

 

 

DSC_0125

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonunda gerçekleşen geceye, kalabalık bir davetli topluğunun yanı sıra Sema Yazıcıoğlu’nun eşi Nihal Yazıcıoğlu da katıldı.

DSC_0151
Giresun Musiki Cemiyeti tarafından düzenlenen Müge Dervişoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı sanat gecesinin organizasyonunu yapan Emekli öğretmen tiyatro yazarı yönetmen Şaban Karakaya, yaptığı konuşmada “bu şehrin kültür- sanat, spor ve sosyal yaşamına önemli katkılar sunmuş  çok değerli bir ismi anmak için bu  geceyi düzenledik. Artık bundan sonra geleneksel hale gelecektir” dedi.

Gecede, Sema Yazıcıoğlu ile ortak anıları olan Uğur Karaibrahimoğlu, Aziz Ergun, Hasan Karaibrahimoğlu, Ali Güneygül, Ahmet Çavuşoğlu, Coşkun Çetinalp,  Doğan Turan, Fırat Akyol, Canan Piri, Süleyman Livanelioğlu gibi pek çok isim anlatımda bulundu. Onun sevdiği şarkıları da Aytekin Özdemir, Ahmet Met; Uğur Oral, Tan Türker, Tanzer Bıyık gibi sanatçılar seslendirdi.   

12923364_872875609502143_3673935787245558807_n

Ayrıca Ufuk Kekül, Mehmet Yılmaz da Sema Yazıcıoğlu ile birlikte sahneledikleri şiir dinletisinden bölümlerle sahne aldılar.DSC_0094Sanat Gecesinde, jurisi Engin Yılmaz, Sedat Murat Bayrak, Canan Piri, Ufuk Kekül’den oluşan oyun yazma yarışmasında dereceye giren;

1-BASÜBADELMEVT-YAZAR: Emin KEŞMER,2. AYNALI MARTİN- YAZAR: Süreyya ÖZER, 3- ŞAHİN GÖZÜ – YAZAR: Ali Murat YILMAZ’a ödülleri takdim edildi.

Gecenin sonunda katılımcılara ve katkıda bulunanlara plaket ve teşekkür belgeleri sunuldu.

DSC_0111

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir