GiresunKültür - Sanat

SEMA YAZICIOĞLU ANILIYOR

Tiyatro sanatçısı Sema Yazıcıoğlu,aramızdan ayrılışının 1.yılında bir dizi etkinlikle anılacak. Yazıcığlu için düzenlenecek gece ve diğer prgramla ilgili çalışmalar sürüyor. Bunlardan birisi de adına düzenlenen oyun yazma yarışması…

 

 

 

 

10426765_10153946707667760_2141169937208681490_n

Sema Yazıcıoğlu adına düzenlenen tiyatro oyunu yazma yarışmasına katılımlar sürüyor.  Eğitimci ve tiyatro yönetmeni Şaban Karakaya’nın organize ettiği etkinlikler programı kapsamında düzenlenen yarışmanın sonuçları 15 Martta belirlenecek.

Bu arada edebiyat öğretmeni Engin Yüksel başkanlığında bir seçici kurul oluşturuldu. Gelen eserleri değerlendirmek üzere ilk toplantısını yapan kurulda, Canan Piri, Sedat Murat Bayrak, Onur Altay ve Ufuk Kekül, üye olarak yer aldı.

Etkinlikle ilgili konuşan Şaban Karakaya,  yarışmada dereceye girenlerin ödüllerinin  Sema Yazıcıoğlu’nu anma gecesi kapsamında verileceğini söyledi.  Karakaya, gecede Yazıcıoğlu ile ilgili konuşmalar, görsel sunumlar gibi programlar olacağını belirtti.

DSC_2056

Karakaya, her kişi ve kuruluşun öneri, destek ve katkılarına açık olduklarını ve amaçlarının Sema Yazıcığlu gibi Giresun’un sosyal, külürel yaşamına önemli katkıları olmuş bir kişiyi kendisine yakışır biçimde anmak olduğunu  söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir