GiresunSporUlusal

SEKA ARAZİSİNE KAZMA VURUŞUNA DEVAM

SEKA’nın kapatılması ve hala karanlıkta olan yöntemlerle Erbakan’ın damadının şirketi MİLDA’ya 684 dönüm arazisiyle birlikte 3,5 milyon dolara yok pahasına satılması ve şirketin bataktan kurtarılması için Giresun Özel İdaresi üzerinden yapılan 68 milyon 694 bin lira ödemeyle geri alınması ile başlayan projenin bir parçası daha hayata geçirildi.  TOKİ’ye verilen ve konut yapılan araziye, aynı kuruluş şimdi de müteahhit firma aracılığı ile stadyum yapıyor. 

AMAÇ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ 12 BİN KİŞİLİK ATATÜRK STADYUMUNU YOKEDİP, ALANDAKİ ARAZİYİ RANTA AÇMAK MI? 

Ancak bunun karşılığında merkezde bulunan Giresun Atatürk Stadyumu ve arazisi, yüzme havuzuyla birlikte TOKİ’ye devredildi. TOKİ’nin bu alana Giresunluların karşı çıkmasına rağmen alışveriş merkezi ve konut yapacağı iddia ediliyor.

Çotanak Arena adıyla yapılacak olan 20 bin kişilik stadyumun ve olimpik yüzme havuzunun temeli SEKA’nın kapatılmasından bugüne kadar geçen sürecinin tüm ayrıntılarını bilen isim olan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından atıldı.

2016-657-0

Törende Giresun Valisi Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, AKP Giresun Milletvekilleri, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve il protokolü sahneye birlikte çıkarak tören seromonisine katıldılar. 

40 MAĞAZALI STADYUM…

Projeye göre TOKİ tarafından  toplam inşaat alanı 120 bin m² olan arazi üzerinde 1 adet 20.000 seyirci kapasiteli Stadyum,1.000 seyirci kapasiteli 1 Adet Olimpik Yüzme Havuzu ve 1 adet Antrenman Sahası ve 284 kapalı, 505 açık olmak üzere toplam 789 araçlık otopark  yapılacak.

Stadyumda, 84 protokol, 1413 VIP ve loca, 75 engelli seyirci, 76 basın çalışma ve 20.366 standart seyirci koltuğu olmak üzere, toplam 22.014 koltuk ve  1 adet protokol ve 48 adet standart olmak üzere içerisinde WC ve mutfak bulunan toplam 49 adet seyirci locasının yanı sıra, Güney Tribün içerisinde 148 seyirci kapasiteli Spor Salonu ve zemin katta toplam 27 adet Mağaza yer alacak.

Zemin katta toplam 13 adet mağazanın yer alacağı Olimpik Yüzme Havuzunda ise 50 x 25 m ölçülerinde olimpik standartlara sahip toplam 1.000 koltuk bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir