Giresun

ŞEHİT SÜLEYMAN KUL ONBİNLER UĞURLADI

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonda, tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Kul, onbinlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından Yağlıdere ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

               BABA MEHMET KUL, TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Şehidin annesi Fatma ve babası Mehmet Kul gözyaşları içinde taziyeleri kabul ederken, Nusaybin’den gelen silah arkadaşları da törende hazır bulundu.
Şehit uzman çavuş için ilçedeki pazar yeri alanındaki törende bulunanlar, ‘Şehitler ölmez Vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Hepimiz Süleyman hepimiz askeriz’ sloganları atarken, İl Müftüsü Necati Oral şehidin vasiyetini açıkladı. Müftü Oral, "Arkadaşının babasına ’ben de senin bir evladınım’ diyor. Şehit babası da diyor ki ’Allah’ım size zarar ziyan getirmesin’ ama şehidimiz Süleyman Kul diyor ki, ’Allahım bana da şehitlik mertebesini nasip etsin’ Oradan dönüşte aldığı bayrağını Sınır köyündeki evine asıyor ve oraya gömülmek istediğini söylüyor" ifadelerini kullandı.

13092126_986677294734208_7582251870454481330_nCebaze törenine,Giresun Valisi Hasan Karahan, AKP Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgenaral Mustafa Doğru, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ile yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı.

Süleyman Kul'ıun cenazesi Yağlıdere İlçesi’nin Sınır köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir