AktüelGiresun

Şehit İsmail Ünal’a veda

Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarafından düzenlenen Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 21 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal, Giresun’da son yolculuğuna uğurlandı.

BABASI ASKER KIYAFETİYLE TÖRENDEYDİ

Şehit erin cenazesi askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi ve burada askeri törenle karşılandı. Törende şehit annesi Sema ve asker kıyafetli babası Fehmi Ünal oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi daha sonra baba evinin bulunduğu Güce’ye götürüldü.
Ünal için belediye sosyal tesislerinin bulunduğu alanda cenaze namazı kılındıktan sonra Espiye ilçesinin Çam Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Törenlere, Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ak Parti Giresun milletvekilleri, CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Alay Komutanı Binbaşı Özgür Özer, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, kamu kurumlarının, siyasi parti, STK temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir