Giresun

ŞEHİT FURKAN YAYLA İÇİN GÖRELE’DE TÖREN DÜZENLENİYOR

Fırat Kalkanı Harekatının 173. gününde Suriye’de IŞİD mensubu teröristlerin havan ateşiyle şehit düşen 25 yaşındaki Teğmen Furkan Yayla’nın cenazesi Ordu-Giresun Havalimanında resmi törenle karşılandı. 

Yayla’nın cenazesi Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında düzenlenen askeri törenin ardından,TSK ya ait Solo Türk Uçağı ile havaalanına getirildi. 

AKP MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK’ÜN TEYZESİNİN TORUNU 

Karşılama törenine şehitin  ŞEHİT FURKAN YAYLA İÇİN GÖRELE'DE TÖREN DÜZENLENİYORyakınları, akrabalarından AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Valisi Hasan Karahan, protokol üyeleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Furkan Yayla’nın şehit düşmesi ile ilgili yaptığı açıklamada “vatanımız, milletimiz sağolsun” diyerek “Üzgünüz tabi çok genç yaşta teğmen gencimizi kaybettik. Vatanımız sağolsun, milletimiz sağolsun. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Biz inanıyoruz ki şehitler ölmez. Dolayısıyla tesellimiz bu. Evladımızın vatan uğruna şehit olması, şehitlik mertebesine ulaşması ve ailemizden de bir

GOLLER: Recep

şehidin çıkması bizi teselli ediyor. Üzgünüz tabi. Benim teyzemin oğlunun oğlu. Yani öz yeğenimden de öte. Genç bir kardeşimiz. Biz bir aileyiz. Ailemizin genç bir evladı. Geçici görevle Gaziantep’ten El-Bab a gidiyor. Orada şehit oluyor. Yarın Görele’de törenden sonra aile mezarlığına defnedeceğiz” ifadeleri ile duygularını dile getirdi.

Şehidimizin babası Etem Yayla’nın emekli polis, annesi Hülya Yayla ev hanımı olduğu bildiriirken. kardeşi 19 yaşındaki Talha Yayla’nın üniversite öğrencisi olduğu öğrenildi. 

Törenin ardından cenaze uzun bir araç konvoyu eşliğinde Görele’ye götürüldü.Şehit ailesinin isteği üzerine defin işlemleri bugün öğle namazına müteakip Görele’de düzenlenecek tören ve kılınacak cenaze namazının ardından, memleketi Çanakçı ilçesi Akköy Köyü Mezarlığında toprağa verilecek. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir