Giresun

ŞEHİT AYDOĞDU’YA SON GÖREV

Cenazede şehidin annesi Ayşegül Aydoğdu ve eşi Esra Aydoğdu ayakta güçlükle dururken 2,5 aylık hamile olan eşi Esra Aydoğdu, "Şehidimin kanı yerde kalmayacak." diye haykırdı. 
Şehidin annesi Ayşegül Aydoğdu, “Sana bunu yapanların yanına kar kalmayacak. Devletimize güveniyorum.” dedi. Şehidin kardeşleri Emrah ve Gökhan Aydoğdu da "Seni yalnız bırakmayacağız biz de yanına geleceğiz." diyerek gözyaşlarına boğuldu. 
Acılı aileyi Bakan Nurettin Canikli ve protokol teselli etmeye çalıştı. 
Şehit Astsubay Üstçavuş Aydoğdu'nun cenazesi bugün Cuma Namazı'na müteakip baba ocağı Pelitliyatak Çalca Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına defnedildi.
Cenazeye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Muharip Hava Kuvveti ve Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, eski Bakan Ertuğrul Günay, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal, belediye başkanları, ailesi, sevenleri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir