logo

reklam
20 Mart 2015

SEÇİM VE PARTİLER

bilgeSeçim süreci başladı başlayacak derken, artık 4 aydan daha az bir süre kaldı.

Seçim takvimi işlemeye başladı. Nisan ayının ilk haftasında adaylar belli olacak.

En fazla merak ise iktidar partisinin ne yapacağında.

Ak Partili yöneticiler ser verip sır vermiyorlar adeta, sadece herkesin belli beklentileri var.

İlimizde CHP seçimlere asılacak gibi duruyor ama muhtemel iç karışıklıklar yaşamadan ve kazaya uğramadan seçimlerin atlatılabilmesi için de temkinli davranıyor.

Son dakika manevralarına da hazırlıklı olmak lazım.

Ak Parti ve MHP’de bazı şeyler biraz daha farklı işliyor.

AK Parti merkez belediyesini kaybederek uğradığı mağlubiyeti en fazla milletvekili alarak telafi etmeye çalışırken, MHP en az bir milletvekili alabilmenin gayreti içerisinde.

Lakin Ak Parti’nin de hedefi CHP ve MHP’ye milletvekili kaptırmamak.

Ama herkesin hesap etmediği bir durum var. Elbette Bülent Bektaş adı Giresun’da önemli.

CHP’de daha önce Eşref Karaibrahim ve Selahattin Karaahmetoğlu ismi varken, AK Parti oldukça rahattı. Çünkü bu iki isimden hangisi birinci sıraya gelirse gelsin CHP’de yaşanabilecek bir iç karışıklık AK Parti’nin ya da MHP’nin işine yarayacaktı.

Oysa CHP’de ön seçim gündeme gelince her kesim tarafından saygın bir yeri olan Bülent Bektaşoğlu aday adayı olunca hesaplar biraz değişti.

Ancak hala CHP’de önseçime bağlı olarak yaşana bilecek son dakika gelişmelerine hazır olmak lazım.

Daha açık yazmak gerekirse ön seçimden beklentilerin dışında başka bir isim de çıkabilir.Bu da AK Parti ve MHP’nin işine yarayacak bir isim olabilir.

Zira Ak Parti’de sorun olsa da ‘kol kırılır yen içerisinde kalır’ mantığıyla hareket edildiği için bu süreçte iktidar gücünü kimse karşısına almak istemez. O nedenle aday olan ve olmayan herkes partinin kazanması için çalışacaktır.

Bu da en fazla milletvekillinin Ak Parti tarafından alınacağının işaretidir.

Lakin Ak Parti içerisinde bir tek tehlike var o da Ak Parti’yi içten içe kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışan bazı kişiler. Böyle kişilerin olduğunu da unutmamak lazım. Eğer bu seçimde farklı bir sürpriz yaşanırsa, bunun en büyük sebebi Ak Parti içerisindeki bu görünmeyen yapı olacaktır

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?