logo

reklam
06 Aralık 2016

ŞEBİNKARAHİSAR’DA HAYVANLAR DONUYOR

yrkkyrŞebinkarahisar’da yaşanan soğuk hava koşulları sürerken, bundan en çok da sokak hayvanları etkileniyor. İlçe merkezinde çok sayıda kedi ve köpeğin soğuktan donarak can verdiği bildirilirken, belediyenin bu duruma duyarsız kalması tepkilere neden oluyor.

Vatandaşlar belediyeye, kaymakamlığa ve diğer ilgililere durumu ihbar ettiklerini ancak bir önlem alınmadığını ve hayvan ölümlerine engel olunması için duruma Giresun Valiliği’nin el koyması gerektiğini belirtiyor.

İlçede veteriner, hayvan barınağı veya bir bakımevi bulunmadığı öğrenildi.

Soğuklardan hayatlarını kaybeden çoğu yavru köpeklerin fotoğrafları ise bir hayvamsever tarafından çekilerek basın mensuplarına gönderildi. 

52446_15338710-1276086575763384-4915072401179253179-n——————————————-

HEPSİNE TEK BİR KİŞİ YETİŞMEYE ÇALIŞIYOR

Sayıları yüzü bulan irili ufaklı sokak köpeklerini yaşatmak içinse sadece tek bir hayvanseverin çaba gösterdiği belirtiliyor. Yetkililerin duruma kayıtsız kalması ise herkesi şaşkına çevirmiş durumda. Burada bulunan köpeklerin bakımını üstlenmeye çalışan ve tek bir şahıs olarak yetersiz kalan E. M. yaptığı açıklamada; Belediye söz vermesine rağmen halen sözünü tutmadı, kar kış bastırdı, kar aralıksız yağıyor ve her beslemeye gittiğimizde cansız bedenlerle karşılaşıyoruz. Yetkilileri göreve ve sorumluluğa davet ediyorum, burada tam anlamıyla bir katliam yaşanıyor' ded

Kaynak:Haber Vitrini 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?