GiresunManşet Üstü

ŞEBİNKARAHİSAR İL OLMALI

HABER:UFUK KEKÜL

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı’nın düzenlediği Birlik ve Dayanışma Gecesi’nde konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, Eğribel Tüneli’nin yapılması konusunda hükümetin kararlı olduğuna dikkat çekerek, “bu yol bitmeden Giresun’dan gitmeyeceğim” dedi.

Karahan, “Şebinkarahisar’ın il olma mücadelesine de destek vererek, Şebinkarahisar'a vilayetlik yapmış bir yer olarak, oraya ilçe muamelesi yapmak, hakikaten çok zoruma gidiyor. Ne yapacaksınız kader böyle” dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, önceki gün İstanbul Şebinkarahisar Vakfı tarafından düzenlenen Birlik ve Dayanışma Gecesi’nde yaptığı konuşmada, önemli mesajlar verdi. “Eğribel Tüneli mutlaka yapılacak”diyen Karahan, kararlılığını, “bu yol yapılmadan Giresun’dan gitmeyeceğim” sözleriyle dile getirdi.

Vali ayrıca, ilçenin il olması gerektiğini de söyledi. 

İLÇE MUAMALESİ YAPMAK ZORUMA GİDİYOR”

Vali Karahan, konuşmasında Şebinkarahisar’ın ilçe değil, il olması gerektiğine vurgu yaptı. Vali bu konuda, “Şebinkarahisar tarihte geçmişten bugüne önemli yerleşim yerlerinden biri olmuş, vilayetlik yapmış bir şehrimizdir. İl olmak hakkıdır, zaman zaman oraya gittiğimde ''sanki işgalci Devletin bir Valisi olarak görüyorum kendimi''. Şebinkarahisar'a vilayetlik yapmış bir yer olarak, oraya ilçe muamelesi yapmak, hakikaten çok zoruma gidiyor.Ne yapacaksınız kader böyle” dedi.

Kalkınma ve gelişme içim ilçe nüfusunun çoğalmasını tavsiye eden Karahan, Şebinkarahisar'ın gelişmesi, büyümesi tabi ki nüfus ile olacak bir şey, nüfus olması konusunda maalesef durumumuz hiçte iç açıcı değil. Sayın Başbakanın 3 çocuk şartı, 5 oldu, buna uyulmasını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

İlçeye büyük önem verdiğini söyleyen Vali Karahan, şunları söyledi: ''Şebinkarahisar'a görev yaptığımın ilk günü gittim, birde senenin son günü gittim.5 ay içinde 2 defa gitmiş oldum. Burada çiftçilere 27 tane traktör dağıttık, onlara güzel bir destek sağlamış olduk. Şebinkarahisar'a bunlar yetmez, buranın gelişmesi ve büyümesi için, öğrencilere gözümüzü dikmişiz, aman okul açalım dışarıdan öğrenci gelsin, Şebinkarahisar'ı canlandırsın. Böyle ''taşıma suyla değirmen dönmez'' efendim.

“ŞEBİNKARAHİSAR MAKUS TALİHİNİ YENECEK”

Vali Hasan Karahan, konuşmasında şunları söyledi: “Giresun'un kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz. Şebinkarahisar Giresun'un ayrılmaz bir parçası, burası bizim için çok önemli yer, sayın Başbakanın Giresun ziyaretinde söylediği gibi, makus talihini yenecektir. Eğribel projesi yapıldı, inşallah bu sene bunun temelini de atarız. Ulaşım şartları ve sorunları giderilmediği takdirde Şebinkarahisar'ın makûs talihi değişmeyecek.

Bu konuda hükümetimiz kararlı, projeler hazır, bende söyle söylemek istiyorum Giresunlu hemşerilerime, ''bu yol bitmeden bende Giresun'dan gitmeyeceğim'' dedim.

Sizler hem orada, hem burada birlik, beraberlik içinde güzel işler yapıyorsunuz. Fakat ilçenin nüfusu artması gerekir, yoksa önümüzdeki yıllarda bir sonuç alamazsınız. Havaalanı yapılıyor, inşallah Eğribel tüneli ile birlikte yolumuzda yapıldığı zaman, İstanbul-Şebinkarahisar 2 saat olacak, iş adamlarının buraya yapacakları yatırımlar ile bölge kalkınır. Böylece İstanbul-Şebinkarahisar hattını güçlendirelim”
Geceye, çok sayıda davetlinin yanı sıra CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de katıldı.

Vali Hasan Karahan’ın geceye katılması ve yaptığı konuşmalar, yankı yarattı ve Şebinmedya başta olmak üzere medyada geniş yer buldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir