EğitimGiresun

SARMAŞIK TİREBOLU İLETİŞİME VEDA ETTİ

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık, görevinden ayırlarak Tirebolu’ya veda etti.

3 yıldır fakültede dekanlık yapan Sarmaşık'ın yerine, yeni Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Kaya atandı.  Sarmaşık da başka bir okuldan gelen teklifi değerlendirme yolunu tercih etti.

 

13445626_10154372411839382_1581361896304319500_nTirebolu’da Prof. Dr. Sarmaşık için Doğal Dükkan’da bir Veda Programı düzenlendi. 17 Haziran Cuma akşamı iftarla birlikte gerçekleşen programda, İletişim Fakültesini Geliştirme ve Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanı Şaban Aydın Arslan, bir konuşma yaparak, Prof. Dr. Jale Sarmaşık’a fakülteye katkılarından dolayı teşekkür etti ve kendisine ilçe halkı adına plaket verdi.

Sade bir katılımla gerçekleşen programda bir hayli duygusal anlar yaşayan ve Tirebolu’yu asla unutmayacağını söyleyen Prof. Dr. Sarmaşık, burada görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Kuruluş aşamasından beri içinde bulunduğum Tirebolu İletişim Fakültesi’nde sizlerle birlikte hep mutlu olduk. Zaman zaman bazı sıkıntılarımız oldu, ama sonunda Tirebolu’ya güzel bir okul kazandırdık. Benim buradan gidişim bir veda değil, ben gidiyorum ama gönlüm her zaman burada olacak ve fırsat buldukça buraya yine geleceğim. Şimdi arkadaşlarımızı size emanet ediyorum; onlar buraya geldiler, bize güç verdiler ve öğrencilerimizi güzel yerlere taşıdılar. O yüzden fakülteyi de sizlere emanet ediyorum” dedi.

Meslek hayatına İstanbul’da devam edecek olan Prof. Dr. Sarmaşık, Doğal Dükkan’daki program sonrasında katılımcılara teşekkür ederek, kendileriyle tek tek vedalaştı ve ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Tirebolu Ekspres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir