Giresun

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüş Programı Giresun’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen yürüyüş Atatürk Anıtı önünden Bando eşliğinde başladı. Gazi Caddesi ve Kale Mahallesinden devamla Giresun Kalesinde bulunan Şehitlikteki Anma töreni ile sona erdi.

Kaledeki törende konuşan Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tarih Öğretmeni İsmet Kabadayı Sarıkamış Harekatı ile ilgili bilgiler aktardı.

2015-5-9

Tören; Askeri Manganın yaptığı saygı atışı ile Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın okuduğu Kur’an Tilaveti ve yaptırdığı duanın ardından sona erdi.

Törene; Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mahir Kadakal, Jandarma Kurmay Başkanı J. Krm. Yarbay Polat Mavuş, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun Üniversitesinin bazı Enstitü ve Yüksek Okul Müdürleri, İl Müftüsü Muhittin Oral, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Tosun, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Giresun Yurt Müdürü Mustafa Kahya, Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan, rütbeli askerler, öğretim görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir