logo

reklam
03 Ocak 2016

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

Sarıkamış Harekatı’nın 101. yılı dolayısıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talimatıyla tüm yurtta aynı anda "Vefakâr gençlik, fedakâr ecdadını unutmayacak" sloganıyla düzenlenen anma etkinlikleri Giresun'da yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda gerçekleştirilen yürüyüş programı Atatürk Meydanından başladı. Gazi Caddesi ve Kale Mahallesinden devamla Giresun Kalesinde düzenlenen törenle  son buldu.

Yürüyüş sonunca kaledeki şehitiğie kar nedenyle inilemeyince, progam yol içinde yapıldı. 

trn (2)

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Mimar Sinan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Şükrü Tutkun, 101 yıl önce Sarıkamış’ta neler yaşandığını anlattı. Askeri manganın yaptığı saygı atışının ardından, Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın okuduğu Kur’an Tilaveti ve yaptırdı

Törene; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Müftüsü Muhittin Oral, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Tosun, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Giresun Kredi ve Yurt Müdürü Fethi Elmas, Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Valilik Özel Kalem Müdürü Ramazan Bilgiç, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Özdemir, askerler, emniyet mensupları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?