Kültür - Sanat

ŞANSAL DİKMEN’DEN İLK KİTAP

Eski Baro Başkanlarından Avukat Şansal Dikmen, yaşamının bir dönemini kapsayan, bir döneme ışık tutan, “ Fırtınalı Deniz’in kıyısında” isimli kaitabı imzaladı.

Giresun Belediyesi’nin Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen imza töreni Aripsas Kafe’de saat 14:00 de yapıldı. İmza törenine Başkanı Kerim Aksu, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,Şansal Dikmen’in ailesi, meslaktaştarı, arkadaşları, müvekilleri, kitaba konu olan bazı isimler ve sevenleri katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu, “ Şansal Abi bizim büyüğümüzdür. Bir çok şeyi O’dan öğrendik. Cumhuriyet Haftası Tekinliklerine katıldığı için kendisine teşekkür ediyorum. Tarihin derinliklerinde kalan bir çok konuyu bu kitapla bizlere ve geleceğe taşınmıştır. Cumhuriyet kolay kurulmadı. Bizler, halkımızla Cumhuriyet için yürüyeceğiz. Yürümeyenlere karşı, yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet’e sahip çıkacağız. “dedi.0lv9345d2mq914td0nw9j5

Av.Şansal Dikmek, “ Fırtınalı Deniz’in Kıyısında “ isimli kitabı kendisinin yazmadığını beliryerek şöyle konuştu: “ Bu kitabı sizler, hepimiz yazdık. Nehir söyleşi şeklinde hazırlandı. Bir bakıma biyografi. Cumhuriyet Etkinlikleri programında bizleri, sizlerle buluşturan Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya çok teşekkür ederim. İyi ki Kerim Aksu var. Türkiye ye Kerim Aksu’lar lazım. 29 Ekim tarihimiz, geleceğimiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Türkiye’de aydınlanmanın öncüsü Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarıdır. Aydınlanma 29 Ekim’le başlamıştır. Bizlerde tarihe ışık tutmaya çalıştık.Yaşamış olaylar ve gözlemlere dayanan kitabımızın bu kadar ilgi görmesi beni çok mutlu etti. Katkı sağlayan tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir