Aktüel

SALİHA YAYLA’YA PLAKET

Giresun’da aylık yayınlanan haber dergisi Giresun Hayat Dergisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Gazeteci Saliha Yayla’ya bir plaket verdi.

Dergi ofisinde dün akşam düzenlenen törende, Giresun Hayat Dergisi kurucusu ve Yazı İşleri Müdürü Sadberk Denizel “Sevgili Saliha Yayla 20 yılı aşkındır Giresun basınında kesintisiz çalışan bir arkadaşımız. Aynı zamanda dergimizin de yazarı. Hem bireysel, hem de toplumsal sorunlara karşı zorlu bir hayat mücadelesi verdi. Ekonomik ve sosyal baskılara karşın yılmadı, 2 çocuğunu en iyi şekilde büyütüp, okutup topluma kazandırdı. Bunun yanı sıra toplumsal sorunların çözümüne ilişkin de elini taşın altına koydu. Saliha Yayla’nın yaşam öyküsü bilindiği üzere 3 ayrı kitapta yer aldı. Giresun Hayat Dergisi ailesi adına kendisini kutluyoruz ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dergimiz adına bir plaketle ödüllendirmeyi uygun buluyoruz. “  diyerek plaketi Saliha Yayla’ya takdim etti.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Giresun İl Temsilcisi, Yeni Giresun Gazetesi Haber Müdürü, Tempo TV program yapımcısı olan Saliha Yayla da duygularını “Elbette çok mutlu oldum, Giresun hayat dergisi ailesine çok teşekkür ediyorum. Emeğin, mücadelenin görünür kılınması insanı sevindiriyor. Bugüne kadar pek çok ödül, plaket aldım, hepsi de çok anlamlıydı. Kuşkusuz bu da çok anlamlı, zorlu yıllarımın güzelliği olarak kabul ediyorum. Sevgili Sadberk’in de dile getirdiği gibi yaşam öyküm 3 ayrı kitapta yer aldı. Emek, barış, demokrasi, eşitlik gibi evrensel değerler için mücadele ettim, ediyorum da. Bu plaketi de eşitlik mücadelesi veren bütün kadınlar adına alıyorum” şeklinde dile getirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir