Aktüel

ŞAİR ŞENGÜL COŞKUN TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ ETKİNLİĞİNDE ŞİİRLERİNİ SESLENDİRDİ

Türkiye Yazarlar Birliği’nin geleneksel hale getirdiği şubeler buluşmasının 11’incisi Trabzon’da gerçekleştirildi.ŞAİR ŞENGÜL COŞKUN TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ ETKİNLİĞİNDE ŞİİRLERİNİ SESLENDİRDİ

28-29 Eylül’de gerçekleşen toplantıya, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet Doğan, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, merkez yönetim kurulu üyeleri ve illerden gelen şube başkanları ve temsilcileri katıldı.

Program kapsamında Birliğin Trabzon Şubesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde önceki akşam Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde “Edebi Söyleşi ve Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte edebiyat üzerine konuşmaların yanı sıra, ülkemizin çeşitli ilerinden gelen 40 dolayında şair de şiirlerini seslendirdiler.

Toplantıya Giresun’dan davetli olarak katılan Şair Şengül Coşkun da Sonbahar Fısıltıları kitabından okuduğu şiirlerle alkış aldı.  Coşkun, yaptığı konuşmada, kendisini etkinliğe davet eden Trabzon Yazarlar Birliği Başkan Kamuran Tuna’ya teşekkür etti. Şengül Coşkun konuşmasında “edebiyat ve şiir adına düzenlenen ve ülkemizin önemli şairlerinin katıldığı bu etkinlikte ilimizi temsilen davetli olarak katılmak benim için büyük bir onurdur. Şiirin görkemli, büyülüğü güzelliğini sahnede yaşatanları selamlıyor, Trabzon Belediyesi ve Yazarlar Birliği’ni kutluyorum” dedi. ŞAİR ŞENGÜL COŞKUN TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ ETKİNLİĞİNDE ŞİİRLERİNİ SESLENDİRDİEtkinlik katılımcılara belge verilmesi töreniyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir