GiresunManşet Üstü

ŞAHİN’İN ‘DİZALTI ETEK GENELGESİNE’ MEB YORUMU

Milli Eğitim Bakanlığı, Giresun eski Valisi Dursun Ali Şahin’in okullarda mezuniyet ve kutlama törenlerinde kız öğrencilerinin eteklerinin diz altında olması, kolsuz ve askısız giysiler giyindirilmemesine dair yayınladığı genelgeyi ‘valiliğin tasarrufu’ olarak değerlendirdi.  

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Giresun Valiliği tarafından yayımlanan 13 Haziran 2011 tarihli genelgeye ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere yönelik bir açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü ifade edildi. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Söz konusu genelge, ilk ve orta dereceli okullarda mezuniyet törenlerinde kılık-kıyafet kurallarını açıklamak üzere 1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmeliğe dayanılarak yayınlanmış bir genelgedir. 

Valiliğin bu tasarrufunu, Bakanlığımızla ve siyasi iradeyle irtibatlandırmak ve bunun üzerinden yorumlarda bulunmak doğru bir davranış biçimi olmayıp siyasi etiğe de uygun değildir.''

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir