Giresun

SAADET PARTİSİ ‘GİRESUN’DA BEN DE VARIM’ DEDİ

31 Mart yerel seçimlerine hiçbir parti ile ittifak yapmayarak tek başına giren Saat Partisi, Giresun’da 16 ilçe ve 8 beldede belediye başkan adayı göstererek seçim yarışında ben de varım dedi. Bunun için düzenlenen aday tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Giresun Belediye Başkan adayı Saim Öksüz ve aralarında AK Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı olan Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım ile Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal’ın da bulunduğu adaylar seçim startını verdi.

ŞENLİKOĞLU’NU ELEŞTİRDİ

Merkezi hükümetin tüm yatırımları askıya aldığı bir noktada AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun devasa projeler açıkladığını hatırlatan Öksüz şöyle konuştu;

“Yapılabilirse çok güzel projeler var ama belediyenin kendi durumu ortada. Biliyoruz ki bir borç var. Diyorlar ki merkezi hükümet bizimle olursa yapabiliriz, merkezi hükümet yatırımları durdurma kararı aldı. Stat inşaatı durdurulmuş, Dereli yolunun durumu ortada. Merkezi yönetim kendi başladığı yatırımları yapamıyor, sizin 50 trilyonluk, 100 trilyonluk yatırımlarınıza nasıl kaynak ayırsın. 2028 için proje açıklıyorsunuz. Biz daha 2019’dayız önümüz de var on sene, önümüzde var iki tane seçim dönemi. Biraz daha gerçekçi seçim kampanyaları yürütmek gerektiğini düşünüyorum. İnsanların gözünü boyayarak alınan oyların sonucu gelinen nokta ortadadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir