logo

reklam
20 Aralık 2016

RUS BÜYÜKELÇİSİ SUİKASTİ

"Elçiye zeval olmaz" diyen, düşmanı bile arkadan vurmayı 'puştluk' kabul eden bir milletin ahfadıyız. 
Bu nasıl bir hainliktir…Savaşta bile bu yapılmaz. 

Kim, nasıl yetiştiriyor bunları?


Güvenlik teşkilatının içinde pislikler temizlenmemiş demek ki.
 

Hep yazıyorum; ‘kripto hainler’ asıllarından daha tehlikeli diye…
Ama onları bulacaklar olanların da, yetki ve sorumluluk makamlarındakilerin de ‘kripto’ olmamaları gerekiyor tabiki de.
Ama nafile!..At izi it izine karıştı bir kere.
Senaryolara aktör bulup oynatıyorlar, ipini çeke çeke.

Olay, zaman, mekan, an belirleniyor, tetiğe basılıyor. Tıpkı bu suikastın Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanlarının Suriye için toplanacakları günün gecesinde yapılması gibi.

Böyle bir anda ülkenin güvenliğinden sorumlu bir kurumun çalışanı, bir polis, gidip Ankara’nın göbeğinde, arkasında beklediği Büyükelçiyi vurup öldürüyorsa, herkes arkasını kollamalı.
Daha önce aynı Ankara’da Cumhurbaşkanı, Genel Kurmay Başkanı ve diğer devlet ricalinin arkasındakiler de FETÖ’cü çıkmadı mı?

Bylock üzerinden yapılan iddialara göre ise, Başbakan, önünü, arkasını, yanı, yöresini her tarafını kollamalı. Kılıçdaroğlu demedi mi, ‘Bakanlar, milletvekilleri var’ diye?  

Partisinin en önemli isimleri Hoca efendinin elini eteğini öpmek için okyanus ötesine gittikleri, ‘turistik gezi düzenleyip başkalarını da götürüp aynı ‘ayini’ yaptıkları bilgili, belgeli, fotoğraflı, tanıklı ortaya çıkmadı mı?

 

Neyse, uzatmayalım…

 

Bu suikast çözülecek mi?..

Yoksa uçak düşürülmesi olayında olduğu gibi diplomatik pazarlığın bir parçası olarak kullanılıp bir tarafta bekletilecek mi?
 

Hatırlayın, dönemin Başbakanı Davutoğlu “uçağın düşürülmesi emrini bizzat ben verdim” demişti de sonra çark edip ‘FETÖ yaptı’ dediler.

Hala bu olayın ayrıntıları karanlıkta.

Bu suikast için de ‘FETÖ’cü değip işin içinden çıkılmamalı.

Denemez de…Çünkü neredeyse teşkilatın tümünü attılar, yenilediler. 

Sonra adam galiba El Kaide filan sloganları atmış, Arapça bağırmış.

Kafa karıştırmak için belki; ‘Halep’ demiş, ölmeye geldiğini haykırmış. Tam bir profosyonel gibi davranıyor.

Putin de yemez. Elinde ne varsa daha ilk anda "emri kimin verdiğine bakmak lazım" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Putin de galiba güvenmediler ki, suikastın araştırılması, soruşturulması iki ülke tarafından kurulacak heyetle yapılacak. Bizim savcılarımız, hakimlerimiz, güvenlik ve istihbaratımıza onlardan da takviye yapılacak.

 

Evet, kim çıkacak bakalım altından?

Türkiye'de uyuyan hücreler, ajanlar, pravakatörler, FETÖ, PKK, Dahiş, Dehaşkapece,El kaide, El Nusra bilmem ne, ne tür hain ararsan hepsi var.
Biri çıkar, ama ‘emri kim verdi’ bu önemli.

Bence ülkemiz için hiçbir zaman hayırlı rüya görmeyen emperyalizm ve onun yerli işbirlikçileri diye bir kavramı telaffuz etmeliyiz. 

Onlar yaptırmıştır. Suçlu Emperyalizmdir. 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...