GiresunSiyaset

REŞAT ÖZDEMİR ŞART KOŞTU

Bir süre önce göreve gelen CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Nuri Özdemir, 2015 genel seçimlerinin startını daha şimdiden verdiklerini ve bu amaçla esnaf ve köy ziyaretlerimize başladıklarını belirterek, “63 köyü olan Bulancak’ta belli bir program çerçevesinde her köyümüze ulaşarak vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

“CHP LİSTESİNDE BULANCAKLI OLMALI”
Özdemir, daha ilk basın toplantısında listede bir Bulancaklı aday görmek istediklerini söyledi ve “CHP Giresun’da en az iki milletvekili çıkarmayı hedefliyor.’Bulancak, Giresun merkezden sonra nüfusun en yoğun olduğu bir ilçedir. Arzumuz seçimlerde Bulancak’tan bir aday gösterilmesidir” diye konuştu.

"AKP BULANCAK’A HİZMET YAPMADI”

AKP’nin Bulancaklı bir milletvekili olmasına rağmen ilçeye hizmet getiremediğini iddia eden CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir,  şunları söyledi: “12 yıldır Bulancak’a ne hizmetler yapıldı. Bulancak iskelesinde zarar gören uzunluk yaklaşık 100mt olmasına rağmen göz boyamak için 29 metrelik bölümünü yaptılar. TOKİ tarafından Bulancak’a toplu konutlar yapılacağını açıkladılar, TOKİ’ye yapılan bir bilgi edinme başvurusuna gelen cevapta,’ talep örgütlenmesi yönetimi ile konut üretebilmesi için belediye tarafından idaremize 2013 yılında başvuru yapılmış ancak takip edilmediği için proje başvuru aşamasında kalmıştır denilmektedir.


Bu açıklamanın taktirini değerli halkımıza bırakıyoruz. Bulancak turizmden nasibini alacak gibi açıklamalar yapılıyor.


Ancak Bulancak’ta bir umumi tuvalet sorunu bile çözülemedi. Özellikle geceleri bir çok caminin tuvaletleri dahi kapalı olduğu için insanlarımız sıkıntı çekiyor. Orman işletme müdürlüğü Bulancak’tan alındı.Biz orman işletmenin geri verilmesini istiyoruz”.

CHP’li başkan, ilçede yeteri kadar çocuk parkı yapılmamasını büyük eksiklik olarak değerlendirdi. CHP’li belediyenin 20 yıl boyunca verdiği hizmetlerin yanında iş hanı, iş merkezi yaptığını anlatan Özdemir,” ‘Türkiye genelinde ne kadar değerli kurum – kuruluş varsa sattılar. Şimdide sıra Bulancak’a geldi. Bu iş merkezlerimizi satışa çıkardılar. Bulancak’a verilen değer, verilen hizmet bu mudur ?”’diye sordu

Basına yönelik baskıları ve madya kuruluşlarına yönelik operasyonları da eleştiren Özdemir “17- 25 Aralık’ın rüşvet ve yolsuzluk iddialarını halkımız asla unutmayacak ‘ dedi.

10850736_1745423369016048_1246183986_n

 

Basın toplantısına, CHP İl genel meclis üyesi Ömer Mustafa Yılmaz, parti yöneticileri Eylem Mutlu, Özlem Özdemirel, Tolga Tarı ve Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç da katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir