Giresun

REKTÖR’E GÖRE TERÖRÜN NEDENİ BAŞKA

Ankara’da önceki akşam yaşanan bombalı saldırıyı kınamak için Giresun Üniversitesi Güre yerleşkesinde ‘teröre lanet’ yürüyüşü düzenlendi. Rektör Prof.Dr. Aygün Attar ve akademik idari personel ve öğrencilerin katıldığı yürüyüşte, çeşitli ülkelerin bayrakları ve terörü kınayan yazılar taşındı.

396a8694ATTAR :"HÜKÜMETİ İSTİFAYA ÇAĞIRANLAR İHANET İÇİNDE…"

Kafkas İslam Ordusu meydanında başlayan ve Rektörlük önünde sona eren yürüyüşün ardından kalabalığa seslenen GRÜ Rektörü Attar, Yüreğimiz yanmış, gözlerimizden yaş yerine kan akmıştır ancak; ruhu kara ve emelleri kara bu teröristlerin, ülkemizin bugününü ve geleceğini karatmaya gücü yetmeyecektir" dedi..

Saldırıdan hükümeti sorumlu tutanları sert bir dille eleştiren Attar, "Bu menfur saldırılardan sonra fırsatı ele geçirip hükümete istifa çağrıları yapanlar, devleti zayıflatmak, aciz ve çaresiz göstermek isteyenler ihanet içindedir"diye konuştu.

Terör örgütüne de seslenen Aygün Attar, "Biliniz ki son nefese ve son damla kana kadar, hendeklerle fare deliğine çevirdiğiniz güzelim Diyarbakır’ın sokaklarında çarpışan oğullar gibi size karşı çarpışacağız" dedi.

Bombalı eylemin Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in Türkiye ziyareti öncesinde yapılmasına vurgu yapan Attar, şunları söyledi:"Değerli Giresun Üniversitesi ailesi, dikkat ediniz; Türkiye her zaman önemli kararlar arefesinde vurulmakta, yaralanmaktadır. 17 Şubat günü yine Ankara’da patlatılan terör bombası ile sadece Türkiye değil kardeş Azerbaycan’da vurulmak istenmiş ve Sayın Cumhurbaşkanının Bakü ziyareti sabote edilmek istenmişti. Ertelenen ve yarın gerçekleşeceği planlanan ziyaretten iki gün önce yine aynı karanlık eller harekete geçti"

Teörü kınama yürüyüşü İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir