AktüelEğitim

REKTÖR PROF. DR. YILMAZ CAN, ÜNİ-DOKAP BAŞKANI

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliğinin (ÜNİ-DOKAP) 2021 yılı dönem başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman başkanlığında online gerçekleştirilen törenle Giresun Üniversitesi’ne devredildi. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ile Prof. Dr. Hüseyin Kahraman arasında devir teslim protokolü imzalandı.

Törene, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. Yılmaz Can, Amasya, Artvin, Avrasya, Bayburt , Gümüşhane, Hitit, Karadeniz Teknik, Ondokuz Mayıs, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon üniversiteleri rektörleri katıldı. 

Can, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “2016 yılında bölgede hizmet vermeye başlayan ÜNİ-DOKAP platformunu ülkemizin ve bölgemizin kalkınması adına çok önemsiyorum. Daha önce dönem başkanlığını başarıyla yürüten hocalarıma teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de daha kuvvetli iş birlikleri yaparak güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığını bir fırsat olarak gördüklerini, DOKAP ile işbirliği yaparak, Giresun Üniversitesi adına, bu dönemi başarılı projelerle tamamlamak arzusunda olduklarını ifade eden Rektör Can; ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığı süresi içerisinde mevcut işbirliğini geliştirerek, önemli projelerle ilimize ciddi bir kaynak aktarımı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir