Ulusal

REKTÖR PROF.DR.AYGÜN ATTAR’IN YENİ YIL MESAJI

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, yeni yıl mesajı yayımladı.

“Her yeni yıl; umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı bir ortam yaratır” diyen Rektör Attar mesajında, yeni yılda üniversitenin hedeflerine yer verdi.

Aygün Attar, yeni yıl mesajında şunları söyledi. “Hayata açılan bilgi limanı” olarak gerekli ve yetkin bilgi ile donattığımız gençleri; yaşamın çetin koşullarına hazırlamak ve ülkemizin önüne ışık tutmak için; bugüne kadar olduğu gibi 2015 yılında da tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadarki süreçte, halkımızın da desteği ile büyük bir ivme kazanan gelişme ve çalışmalarımız, yeni takvim yılında da devam edecektir.

Kalkınmayı, gelişmeyi hedefleyen toplumlarda; nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, eğitimin önemi çok büyüktür. Üniversitemiz; daha modern ve teknolojik ortamlarda eğitim-öğretim vermek yolunda geçirdiği reformlarla, geleceğe her zamankinden daha fazla umutla bakmaktadır. 2014 yılı bizler için yoğun ve yorucu geçmiş olmasına rağmen, Üniversitemizin bugün geldiği nokta; tüm bu yorgunlukları unutturmuş, çalışma şevki ve heyecanımızı daha da kuvvetlendirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerin ışığında; savaşların, acıların ve felaketlerin geçip giden koca bir yılla birlikte geride kalması umuduyla; 2015 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, mutluluk getirmesini, dünyanın ortak sorunlarının çözümü için yeni bir başlangıç oluşturmasını diliyor; öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin, Giresunlu hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve tüm insanlığın yeni yılını kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir