Manşet Üstü

REKTÖR PROF.DR. AYGÜN ATTAR’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenlik; bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine ulaşmasına büyük katkı sağlayan, hiçbir maddi karşılıkla bedeli mukayese edilemeyecek kutsal bir meslektir. İnsan yetiştirme gibi yüce bir görevi yapmanın huzur ve mutluluğuna sahip, sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesi olan öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Büyük Atatürk'ün başöğretmenliği kabul ettiği günün öğretmenlerimize ithaf edilmesi, öğretmenlerimize verilen önemin ve milletimizin öğretmenlerimize gösterdiği itibarın en açık simgesidir.

İyi yetişmiş bir öğretmenin tüm imkânsızlıklara rağmen bir sınıfı, bir okulu hatta bir bölgeyi değiştirebildiğine şahit olabiliyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de adını Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kütüphanemizde yaşattığımız merhum Öğretmen Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK’tır. Giresun Üniversitesi Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Fakültesinde yetişen öğretmenlerimizin de tıpkı O’nun gibi, nitelikli, çağın istikametini doğru okuyabilen, gelecek nesilleri emanet edebileceğimiz bilgi ve donanıma sahip, idealizmlerini ve insan sevgisini asla kaybetmeyen karakterde olacaklarına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK, eğitimin duayeni, örnek insan merhum Öğretmen Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK ve onların nezdinde ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, başta Üniversitemizde görev yapmakta olan öğretmenlerimiz olmak üzere, geleceğimizin mimarları olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Aygün ATTAR

Giresun Üniversitesi Rektörü   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir