Aktüel

REKTÖR POF.DR. AYGÜN ATTAR’IN BAYRAM MESAJI

On bir ayın sultanı Ramazan ayının ardından kutladığımız Ramazan Bayramının, öncelikle toplumsal huzurumuza vesile olmasını diliyorum…

Bu günler kardeşliğin ve barışın pekişmesi gereken en mukaddes günlerdir. Birlik ve beraberliğimizi hem yakın çevremiz hem de ülke olarak sadece bayramlarda değil, her zaman her koşulda korumalı, mübarek bayrağımızı mübarek kanlarıyla dalgalandıran şehitlerimizi de unutmamalıyız. Aziz şehitlerimize de bu mukaddes bayram günlerinde Allah’tan rahmet diliyorum.

Toplum hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri olan dini bayramlarımız; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, ümitlerimizin canlandığı mukaddes günlerdir.

Bayramlar, Milli ve manevi temel değerlerimizi yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmamız, kültürel zenginliklerimizin yaşaması açısından oldukça önemli günlerdir. Bayram günlerimizi fırsat bilerek yakın akrabalarımızdan başlamak üzere, çevremizdeki ihtiyaç sahibi ve sıkıntılı insanları, yetimleri, hastaları ve yaşlıları ziyaret ederek onların da bayramın sevinç ve mutluluklarına ortak olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta tüm hemşerilerimiz olmak üzere, Türk-İslam coğrafyasının Ramazan Bayramını en kalbi dileklerimle kutlar, selam, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Ramazan Bayramınız Kutlu ve Mübarek olsun…

                                                                   Prof. Dr. Aygün ATTAR       

                                                                 Giresun Üniversitesi Rektörü 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir