GiresunManşet ÜstüUlusal

REKTÖR HOCA İSVEÇ PARLEMENTOSU’NDA…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, konferansa katılmak üzere İsveç’in başkenti Stockholm’e giti. Attar’ın, 14 Nisan tarihinde Avrupa Azerbaycan Cemiyeti (The Europen Azerbaijan Society-TEAS) İsveç temsilciliği tarafından, İsveç Parlamentosu’nda gerçekleştirilecek bir dizi etkinliğe katılacağı ve konferans vereceği bildirildi.   
Giresun Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:” 14 Nisan 2015 Salı günü gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR, 1915 Tehciri ve Ermeni iddiaları yanında Müslüman-Türklere karşı Anadolu ve Kafkasya’da yapılan katliam ve mezalimi Türkiye, Rusya ve Azerbaycan arşiv belgelerine dayalı olarak değerlendireceği bir konferans verecek. Parlamentodaki toplantı sonunda konuya ilişkin bir beyannamenin katılımcılar tarafından kabulü ve ardından Stockholm şehir merkezinde Hocalı katliamına ilişkin yeni bir filmin gösterim ve resepsiyonu gerçekleşecektir. 

Konferansa ve diğer etkinliklere katılacak isimler arasında İsveç parlamentosu milletvekilleri ile Stockholm’deki diplomatik temsilciler, Azerbaycan’ın İsveç Büyükelçisi Sayın Adiş Memmedov, Güney Azerbaycanlı siyasi uzman Sayın Saleh Kamrani, Kanadalı tarihçi Sayın Oğuz Türk ve İngiltere’den Avrupa Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Sayın Taleh Heydarov bulunmaktadır”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir